Jak dostać e-receptę?

By zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2, należy ograniczyć wyjścia z domu. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy trzeba wykupić lek na receptę? Miasto przygotowało listę przychodni, które udzielają teleporad. Można w nich dostać e-receptę - procedura jej uzyskania jest bardzo prosta.

Informacja o tym, gdzie zdobyć receptę, jest bardzo ważna szczególnie dla seniorów przyjmujących leki na stałe, szczególnie narażonych na negatywne skutki choroby COVID-19. To istotne również dla osób niesamodzielnych, wymagających opieki wolontariuszy.

Procedurę uzyskania leku mogą ułatwić wprowadzone niedawno e-recepty. Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu zwraca uwagę, że aby je zrealizować, nie trzeba mieć specjalnego profilu. Wystarczy, by lekarz POZ podał pacjentowi przez telefon kod, który następnie wraz z numerem PESEL przekazuje się farmaceucie podczas zakupów. E-receptę może zrealizować każdy posiadający te informacje.

Zatem by uzyskać receptę, należy skontaktować się z placówką POZ - udzielane są w nich świadczenia w formie teleporad. Teleporady mogą udzielane być wtedy, gdy zakres czynności niezbędnych do wykonania na rzecz pacjenta nie wymaga osobistej obecności medyków.

Wykaz telefonów do świadczeniodawców POZ dostępny jest za pośrednictwem infolinii NFZ pod numerem: 800 190 590. Listę przychodni można też znaleźć w załączniku poniżej.

Lista placówek udzielających teleporad na terenie Poznania