Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Jak rozliczyć PIT? – indywidulane spotkania dla seniorów w CIS

09.3.2023

Grafika: Logotyp Krajowej Administracji SkarbowejIzba Administracji Skarbowej w Poznaniu zaprasza seniorki i seniorów do udziału w indywidualnych konsultacjach na temat rozliczania PIT-ów. Spotkania odbędą się w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Termin spotkania:

  • 13 marca, godz. 10.00-15.00.

W podanym terminie seniorzy będą umawiani na 20-minutowe konsultacje.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: tel. 61 847 21 11 lub osobiście w Centrum Inicjatyw Senioralnych przy ul. Mielżyńskiego 24.

Uwaga!

Na spotkanie należy zabrać ze sobą rozliczony PIT za 2021 rok oraz dowolny PIT z tego roku wystawiony przez ZUS. Jeśli senior lub seniorka rozlicza się przez ePUAP – powinien lub powinna znać hasło, przychodząc na spotkanie.

Jak prawidłowo rozliczyć PIT – poradnik dla seniorów

Zeznania podatkowe za 2022 rok można składać od 15 lutego do 2 maja. Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała specjalny poradnik dla seniorów, który pomoże prawidłowo rozliczyć PIT. Emeryci i renciści znajdą w nim informacje na temat rozliczenia, które otrzymują z organu rentowego. Dowiedzą się m.in., jak przygotować rozliczenie PIT na podstawie tych dokumentów i kiedy składane jest oświadczenie PIT-OP oraz jak rozliczyć PIT, jeśli pobierają emeryturę czy rentę lub pracują albo prowadzą działalność gospodarczą.

Poradnik można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Finansów: