Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Jak złożyć wniosek o dodatek węglowy?

22.8.2022
Grafika artykułu: na zdjęciu widać rękę trzymającą wniosek o dodatek węglowy, w tle wejście do PCŚ.
Fot. UMP

Ruszył nabór wniosków o wypłatę 3 tys. zł na zakup węgla. Nowe świadczenie przysługuje gospodarstwom domowym niezależnie od ich sytuacji finansowej. Dokumenty można złożyć online, drogą pocztową lub osobiście w Poznańskim Centrum Świadczeń.

O dodatek węglowy mogą starać się gospodarstwa domowe, w których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe.

Nabór wniosków prowadzony jest do 30 listopada 2022 roku. Dokumenty można złożyć osobiście w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1, elektronicznie za pomocą profilu zaufanego czy podpisu elektronicznego lub przesłać pocztą. Dodatek węglowy wypłacany będzie jednorazowo w wysokości 3 tys. zł w terminie do miesiąca od dnia złożenia wniosku.

Należy pamiętać, że każdy kto chce złożyć osobiście wniosek o dodatek węglowy w Poznańskim Centrum Świadczeń powinien się umówić na wizytę. Można to zrobić za pomocą strony internetowej: pcs.poznan.pl lub korzystając z miejskiej infolinii pod numerem telefonu 61 646 33 44.

Szczegółowe informacje na temat nowego świadczenia, w tym wzór wniosku do pobrania, dostępne są na stronie pcs.poznan.pl w zakładce dodatek węglowy.

Źródło: www.poznan.pl