Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Jednodniowa wycieczka Bydgoszcz-Toruń z Klubem Seniora „82”

20.4.2023

Seniorzy z Klubu Seniora „82” zapraszają na jednodniową autokarową wycieczkę do Bydgoszczy i Torunia, która odbędzie się 28 czerwca. W programie m.in. spacer po bydgoskiej Wyspie Młyńskiej oraz warsztaty w Muzeum Mydła i Brudu. W Toruniu z kolei zwiedzanie Zamku Krzyżackiego i odwiedziny w Planetarium. 

Wyjazd z Poznania przewidziany jest około godz. 6.30. Po przyjeździe do Bydgoszczy zaplanowano spacer po mieście, zwiedzanie Wyspy Młyńskiej (m.in. pomnik 18. Południka), w programie też: Ławeczka Ireny Jarockiej, zwiedzanie starówki — Rynek Solny, spacer ulicą Gdańską, Bazylika Rzymskokatolicka pw. św. Wincentego á Paulo. Przewidziana jest również wizyta w Muzeum Mydła i Brudu, w którym można wziąć udział w warsztatach wyrobu mydła (koszt: ok. 24 zł od osoby) oraz czas wolny. Po przejeździe do Torunia zaplanowano zwiedzanie Zamku Krzyżackiego (dla chętnych czas wolny), wizytę w Planetarium (bilet ulgowy: 18 zł od osoby), spacer z przewodnikiem po Toruniu. Powrót do Poznania w godzinach wieczornych.

Koszt wyjazdu to ok. 220 zł od osoby (kalkulacja na minimum 28 osób). Cena obejmuje przejazd autokarem, bilety do Muzeum Historii Mydła i Brudu, usługę przewodnicką w Toruniu, obiad oraz ubezpieczenie. Bilety wstępów do miejsc w Toruniu i Bydgoszczy są płatne osobno.

Zgłoszenia pod numerem tel. 505 799 074, przyjmowane są do 15 maja.

Szczegóły: