Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Kino bez barier – pokazy styczniowe

18.1.2023
Grafika artykułu: zdjęcie przedstawia salę kinową. W tle na białym ekranie napis: "Witamy na pokazie Kina bez barier". Kilka osób siedzi przy dwóch stolikach, wszyscy zwróceni są w stronę wyświetlanego napisu.
Fot. Barbara Sinica

Kino bez barier to repertuarowe dostępne pokazy filmowe odbywające się w Kinie Pałacowym. We wtorki o godz. 11.00 dostępne są filmy z audiodeskrypcją i napisami w języku polskim. Z kolei w czwartki o godz. 18.00 filmy z audiodeskrypcją, napisami w języku polskim oraz tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

Harmonogram najbliższych projekcji:

24 stycznia, godz. 11.00 oraz 26 stycznia, godz. 18.00

  • „Słoń”, reż. Kamil Krawczycki, czas trwania: 1 godzina 28 minut.

Bartek po śmierci ojca i załamaniu psychicznym matki prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Pewnego dnia do jego miejscowości przyjeżdża na pogrzeb Dawid – syn sąsiada. Bartek popada w fascynację Dawidem
i jego beztroską.

Po czwartkowym pokazie odbędzie się spotkanie z Kamilem Krawczyckim, reżyserem filmu „Słoń”. Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

31 stycznia, godz. 11.00

  • „W trójkącie”, reż. Ruben Östlund, czas trwania: 2 godziny 30 minut.

Po sztormie i zatonięciu luksusowego jachtu para modeli-celebrytów walczy z pozostałymi pasażerami o przetrwanie na bezludnej wyspie.

Po Zamku bez barier — Zwiedzanie Zamku

Dodatkowo, we wtorek, 24 stycznia o godz. 13.00 będzie można wziąć udział w oprowadzaniu po CK Zamek z przewodnikiem. To zwiedzanie głównie dedykowane jest osobom z dysfunkcją wzroku. Bilety kosztują 7 zł i można je zakupić w kasie lub poprzez stronę internetową Zamku.

Rezerwacja i zakup biletów na seanse

Rezerwacji biletów można dokonać w kasie CK Zamek lub pod numerem tel. 61 64 65 260. Kasa jest czynna codziennie w godz. 10.00–21.00. Kupić bilety można natomiast na stronie internetowej Kina Pałacowego lub w kasie CK Zamek. Bilety na seanse kosztują 5 zł. Liczba miejsc na pokazach jest ograniczona.

Seanse odbywają się w Sali nr 2 Kina Pałacowego, które znajduje się w CK Zamek przy ul. Św. Marcina

Szczegóły: