Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Kino bez barier – pokazy w kwietniu

30.3.2023
Grafika artykułu: zdjęcie przedstawia salę kinową. W tle na białym ekranie napis" Witamy na pokazie Kina bez barier". Kilka osób siedzi przy dwóch stolikach, zwróceni są w stronę wyświetlanego napisu.
Fot. Barbara Sinica

„Kino bez barier” to repertuarowe dostępne pokazy filmowe odbywające się w Kinie Pałacowym. We wtorki o godz. 11.00 dostępne są filmy z audiodeskrypcją i napisami w języku polskim. Z kolei w czwartki o godz. 18.00 filmy z audiodeskrypcją, napisami w języku polskim oraz tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

Harmonogram kwietniowych projekcji:

4 kwietnia, godz. 11.00 oraz 6 kwietnia, godz. 18.00

  • „Sonata”, reż. Bartosz Blaschke, czas trwania: 1 godzina 58 minut

Oparta na faktach, poruszająca historia Grzegorza Płonki, wychowywanego jako dziecko w spektrum autyzmu. Dopiero prawidłowe zdiagnozowanie niedosłuchu pozwala mu zacząć rozwijać skrzydła i odkryć talent muzyczny. Dzięki zaangażowaniu rodziców i specjalistycznej pomocy ma szansę spełnić największe marzenie swojego życia – zagrać „Sonatę Księżycową” Beethovena.

11 kwietnia, godz. 11.00 oraz 13 kwietnia, godz. 18.00

  • „W trójkącie”, reż. Ruben Östlund, czas trwania: 2 godziny 20 minut

Luksusowy rejs zostaje gwałtownie przerwany. Po zatonięciu jachtu para młodych celebrytów walczy z pozostałymi pasażerami o przetrwanie na bezludnej wyspie. Nagły sztorm przewraca hierarchię społeczną, a jedyną osobą umiejącą sobie poradzić w sytuacji katastrofy jest sprzątaczka.

18 kwietnia, godz. 11.00 oraz 20 kwietnia, godz. 18.00

  • „Holy Spider”, reż. Ali Abbasi, czas trwania: 1 godzina 56 minut

Oparta na faktach historia seryjnego mordercy, który w Iranie w 2000 roku zabijał pracownice seksualne pod pretekstem oczyszczania miasta. Thriller o patriarchalnym systemie współczesnego Iranu i cichym przyzwoleniu władz na morderstwa oraz stawiającej temu czoła dziennikarce na tropie zabójcy.

25 kwietnia, godz. 11.00 oraz 27 kwietnia, godz. 18.00

  • „Wszystko wszędzie naraz”, reż. Daniel Kwan, Daniel Scheinert, czas trwania: 2 godziny 20 minut

Borykająca się z trudami codzienności matka w średnim wieku zostaje wciągnięta w szaloną przygodę, w której odkrywa swoje alternatywne ścieżki życiowe. Zostaje postawiona przed koniecznością ocalenia swojej rodziny i świata. Porywający film pełen emocji, sztuk walki i humoru.

Po czwartkowym pokazie odbędzie się spotkanie na temat multiświatów z Tomaszem Żaglewskim.

Rezerwacja i zakup biletów na seanse

Rezerwacji biletów można dokonać w kasie CK Zamek lub pod numerem tel. 61 64 65 260. Kasa jest czynna codziennie w godz. 10.00–21.00. Kupić bilety można natomiast na stronie internetowej Kina Pałacowego lub w kasie CK Zamek. Bilety na seanse kosztują 5 zł. Liczba miejsc na pokazach jest ograniczona.

Seanse odbywają się w Sali nr 2 Kina Pałacowego, które znajduje się w CK Zamek przy ul. Św. Marcina.

Szczegóły: