1

Kino bez barier – pokazy w lutym

Grafika artykułu: zdjęcie przedstawia salę kinową. W tle na białym ekranie napis" Witamy na pokazie Kina bez barier". Kilka osób siedzi przy dwóch stolikach, zwróceni są w stronę wyświetlanego napisu.
Fot. Barbara Sinica

„Kino bez barier” to repertuarowe dostępne pokazy filmowe odbywające się w Kinie Pałacowym. We wtorki o godz. 11.00 dostępne są filmy z audiodeskrypcją i napisami w języku polskim. Z kolei w czwartki o godz. 18.00 filmy z audiodeskrypcją, napisami w języku polskim oraz tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

Harmonogram projekcji w lutym:

2 lutego, godz. 18.00

  • „W trójkącie”, reż. Ruben Östlund, czas trwania: 2 godzina 30 minut.

Po sztormie i zatonięciu luksusowego jachtu para modeli-celebrytów walczy
z pozostałymi pasażerami o przetrwanie na bezludnej wyspie.

7 lutego, godz. 11.00 oraz 9 lutego, godz. 18.00

  • „Kobieta na dachu”, reż. Anna Jadowska, czas trwania: 1 godzina 35 minut.

Mirka to sześćdziesięcioletnia położna. Jest świetna w swoim fachu, a jeszcze lepsza w ukrywaniu swoich potrzeb i uczuć. W domu też skupia się na innych — mężu i dorosłym synu. Czasem wymyka się na dach swojego bloku, żeby zapalić papierosa. To jedyna rzecz, jaką robi tylko dla siebie, aż do dnia, w którym napada na bank uzbrojona w niewielki nóż kuchenny.

14 lutego, godz. 11.00 oraz 16 lutego, godz. 18.00

  • „Każdy wie lepiej”, reż. Michał Rogalski, czas trwania: 1 godzina 30 minut.

Zakochani Ania i Grzesiek próbują stworzyć nową rodzinę. Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „żyli długo i szczęśliwie”… ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele różni, ale mają jeden cel – rozbić związek Ani i Grześka. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin?

21 lutego, godz. 11.00 oraz 23 lutego, godz. 18.00

  • „Kociarze”, reż. Mye Hoang, czas trwania: 1 godzina 29 minut.

„Kociarze” to wzruszająca, piękna i wspaniale nakręcona opowieść o dziewięciu mężczyznach, którzy kochają koty. W filmie śledzimy losy strażaka, aspirującego aktora, kierowcy ciężarówki, kaskadera, prezesa, policjanta, programisty, nauczyciela i bezdomnego imigranta żyjącego na ulicach Nowego Jorku. Życie każdego z nich zostało na zawsze zmienione przez pojawienie się urokliwego futrzaka, którego spotkali na swojej drodze.

Po czwartkowym pokazie odbędzie się spotkanie z Patrykiem Pufelskim, autorem książki „Pawilon małych ssaków”. Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

28 lutego, godz. 11.00

  • „Blisko”, reż Lucas Dhont, czas trwania: 1 godzina 45 minut.

13-letni Léo i Rémi są nierozłączni. Towarzyszą sobie zarówno w ważnych życiowych wydarzeniach, jak i na co dzień. Wydawać by się mogło, że ich przyjaźni nic nie jest w stanie zagrozić. Jednak zawiść innych, pojawiające się plotki i typowe dla wieku dojrzewania zagubienie w świecie sprawiają, że w pewnym momencie Léo zaczyna oddalać się od swojego przyjaciela.

Rezerwacja i zakup biletów na seanse

Rezerwacji biletów można dokonać w kasie CK Zamek lub pod numerem tel. 61 64 65 260. Kasa jest czynna codziennie w godz. 10.00–21.00. Kupić bilety można natomiast na stronie internetowej Kina Pałacowego lub w kasie CK Zamek. Bilety na seanse kosztują 5 zł. Liczba miejsc na pokazach jest ograniczona.

Seanse odbywają się w Sali nr 2 Kina Pałacowego, które znajduje się w CK Zamek przy ul. Św. Marcina.

Szczegóły: