Kino bez barier – pokazy w maju

Grafika artykułu: zdjęcie przedstawia salę kinową. W tle na białym ekranie napis" Witamy na pokazie Kina bez barier". Kilka osób siedzi przy dwóch stolikach, zwróceni są w stronę wyświetlanego napisu.
Fot. Barbara Sinica

„Kino bez barier” to repertuarowe dostępne pokazy filmowe odbywające się w Kinie Pałacowym. We wtorki o godz. 11.00 dostępne są filmy z audiodeskrypcją i napisami w języku polskim. Z kolei w czwartki o godz. 18.00 filmy z audiodeskrypcją, napisami w języku polskim oraz tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

Harmonogram majowych projekcji:

2 maja, godz. 18.00

  • „Strefa interesów” czas trwania 1 godzina, 46 minut

Rudolf wraz z żoną Hedwig oraz czwórką dzieci i psem mieszkają w dużym, lśniącym czystością domu z ogrodem. Wiodą bardzo przyjemne życie. Tyle że zza ścian ich domu często dobiegają niepokojące odgłosy. Czasem słychać rozpaczliwe krzyki. To dlatego, że mieszkają tuż obok obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Rudolf jest jego komendantem.

7 maja, godz. 11.00 oraz 9 maja, godz. 18.00

  • „Sami swoi. Początek”, czas trwania 1 godzina, 58 minut

Pawlak i Kargul to bohaterowie popularnej komedii „Sami swoi”. Tym razem poznajemy ich historię, zanim trafili na Ziemie Odzyskane. Wtedy, gdy byli sąsiadami we wsi na Podolu i nie było to łatwe sąsiedztwo

14 maja, godz. 11.00 oraz 16 maja, godz. 18.00

  • „Perfect days” czas trwania 2 godziny, 3 minuty

Hirayama mieszka we współczesnym Tokio. To człowiek małomówny i zamknięty w sobie. Przepełnia go jednak miłość do świata i innych. W filmie podążamy za bohaterem i obserwujemy jak z czułością traktuje swoje otoczenie i życie

21 maja, godz. 11.00 oraz 23 maja, godz. 18.00

  • „Teściowie 2” czas trwania 1 godzina, 35 minut

Druga część komedii „Teściowie”. Weronika i Łukasz dają sobie kolejną szansę i po raz drugi próbują wziąć ślub. Zapraszają rodzinę na wesele do miejscowości nad morzem. Plaża, alkohol i swobodna atmosfera sprawiają, że członkowie rodziny pary młodej coraz bardziej się otwierają.

28 maja, godz. 11.00

  • „Skąd dokąd” czas trwania 1 godzina, 25 minut

Film o początku inwazji Rosji na Ukrainę. Osoby uciekające przed wojną wsiadają do nieznanego samochodu. Samochód ten przemierza tysiące kilometrów i pełni rozmaite funkcje. Jest szpitalem, schronem, a najczęściej służy do zwierzeń i wyznań

Rezerwacja i zakup biletów na seanse

Rezerwacji biletów można dokonać w kasie CK Zamek lub pod numerem tel. 61 64 65 260. Kasa jest czynna codziennie w godz. 10.00–21.00. Kupić bilety można natomiast na stronie internetowej Kina Pałacowego lub w kasie CK Zamek. Bilety na seanse kosztują 5 zł. Liczba miejsc na pokazach jest ograniczona.

Seanse we wtorki odbywają się w Sali nr 1 Kina Pałacowego, a seanse w czwartki w Sali nr 2.

Szczegóły: