Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Kino bez barier – pokazy w marcu

28.2.2024
Grafika artykułu: zdjęcie przedstawia salę kinową. W tle na białym ekranie napis" Witamy na pokazie Kina bez barier". Kilka osób siedzi przy dwóch stolikach, zwróceni są w stronę wyświetlanego napisu.
Fot. Barbara Sinica

„Kino bez barier” to repertuarowe dostępne pokazy filmowe odbywające się w Kinie Pałacowym. We wtorki o godz. 11.00 dostępne są filmy z audiodeskrypcją i napisami w języku polskim. Z kolei w czwartki o godz. 18.00 filmy z audiodeskrypcją, napisami w języku polskim oraz tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

Harmonogram pokazów w marcu:

5 marca, godz. 11.00 oraz 7 marca 18.00

  • „Vika!” reż. Agnieszka Zwiefka. Czas trwania 1 godzina, 14 minut

84-letnia Vika jest DJ-ką. To gwiazda warszawskich klubów. Otacza się młodymi ludźmi i powtarza, że wiek jest jedynie stanem umysłu. Do czasu aż zdrowie daje o sobie znać. Vika musi teraz zmierzyć się z przemijaniem. Czy odnajdzie cel w dawaniu radości innym seniorom i seniorkom? Ten musical dokumentalny to słodko-gorzki portret kobiety, która korzysta z życia do samego końca.

12 marca, godz. 11.00 oraz 14 marca, godz. 18.00

  • „Akademia Pana Kleksa” reż. Maciej Kawulski. Czas trwania 2 godziny i 5 minut

Nowa filmowa wersja bajki Jana Brzechwy to historia dziewczynki Ady Niezgódki. Ada trafia do Akademii, żeby poznać świat bajek i wyobraźni. Pomaga jej w tym wybitny i szalony pedagog-profesor Ambroży Kleks. To dzięki niemu Ada wpadnie na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę.

19 marca, godz. 11.00 oraz 21 marca, godz. 18.00

  • „Światłonoc” reż. Tereza Nvotová. Czas trwania 1 godzina, 36 minut

Film przeznaczony dla osób powyżej 16 roku życia. 30-letnia Sarlota wraca do rodzinnej wioski w słowackich górach. Przed laty zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Miejscowi przyjmują ją nieufnie. Obawiają się, że jej powrót obudzi wiedźmę, która według legend straszy w okolicznych lasach.

26 marca, godz. 11.00 oraz 28 marca, godz. 18.00

  • „Opadające liście”, reż. Aki Kaurismäki. Czas trwania 1 godzina, 21 minut

Ona pracuje w supermarkecie. On to uzależniony od alkoholu robotnik. Poznają się przez przypadek i zakochują w sobie. Mimo przeciwności i nieporozumieniom starają się stworzyć trwały związek.

 

Rezerwacja i zakup biletów na seanse

Rezerwacji biletów można dokonać w kasie CK Zamek lub pod numerem tel. 61 64 65 260. Kasa jest czynna codziennie w godz. 10.00–21.00. Kupić bilety można natomiast na stronie internetowej Kina Pałacowego lub w kasie CK Zamek. Bilety na seanse kosztują 5 zł. Liczba miejsc na pokazach jest ograniczona.

Seanse we wtorki odbywają się w Sali nr 1 Kina Pałacowego, a seanse w czwartki w Sali nr 2.

Szczegóły: