Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Kino bez barier – pokazy w marcu

16.3.2023
Grafika artykułu: zdjęcie przedstawia salę kinową. W tle na białym ekranie napis" Witamy na pokazie Kina bez barier". Kilka osób siedzi przy dwóch stolikach, zwróceni są w stronę wyświetlanego napisu.
Fot. Barbara Sinica

„Kino bez barier” to repertuarowe dostępne pokazy filmowe odbywające się w Kinie Pałacowym. We wtorki o godz. 11.00 dostępne są filmy z audiodeskrypcją i napisami w języku polskim. Z kolei w czwartki o godz. 18.00 filmy z audiodeskrypcją, napisami w języku polskim oraz tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

Harmonogram najbliższych projekcji:

21 marca, godz. 11.00 oraz 23 marca, godz. 18.00

  • „Na Twoim miejscu”, reż. Antonio Galdamez Munoz, czas trwania: 1 godzina 43 minuty.

Kaśka i Krzysiek — młode, atrakcyjne małżeństwo z uroczym synkiem i mieszkaniem w malowniczej okolicy. Każdy dzień spędzają tak samo – na kłótniach. Aż do poranka, od którego muszą współpracować, jak jeszcze nigdy dotąd. A wszystko przez… zamianę ciał. Od teraz Krzysiek jest Kaśką, a Kaśka Krzyśkiem.

28 marca, godz. 11.00 oraz 30 marca, godz. 18.00

  • „Lunana. Szkoła na końcu świata”, reż Pawo Choyning Dorji, czas trwania: 1 godzina 50 minut

Mieszkający w stolicy Bhutanu Ugyen ma jasno sprecyzowany plan na życie. Zanim jednak będzie mógł go zrealizować, musi odbyć ostatni rok rządowej służby nauczycielskiej. Decyzją przełożonych trafia do najbardziej odległej wiejskiej szkoły. Położone na wysokości pięciu tysięcy metrów miejsce nie ma nic wspólnego z wygodnym życiem, jakie do tej pory prowadził.

Po czwartkowym pokazie odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Michałem Worochem (Wheelchairtrip). Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

Rezerwacja i zakup biletów na seanse

Rezerwacji biletów można dokonać w kasie CK Zamek lub pod numerem tel. 61 64 65 260. Kasa jest czynna codziennie w godz. 10.00–21.00. Kupić bilety można natomiast na stronie internetowej Kina Pałacowego lub w kasie CK Zamek. Bilety na seanse kosztują 5 zł. Liczba miejsc na pokazach jest ograniczona.

Seanse odbywają się w Sali nr 2 Kina Pałacowego, które znajduje się w CK Zamek przy ul. Św. Marcina.

Szczegóły: