Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Kino bez barier – pokazy w styczniu

28.12.2023
Grafika artykułu: zdjęcie przedstawia salę kinową. W tle na białym ekranie napis" Witamy na pokazie Kina bez barier". Kilka osób siedzi przy dwóch stolikach, zwróceni są w stronę wyświetlanego napisu.
Fot. Barbara Sinica

„Kino bez barier” to repertuarowe dostępne pokazy filmowe odbywające się w Kinie Pałacowym. We wtorki o godz. 11.00 dostępne są filmy z audiodeskrypcją i napisami w języku polskim. Z kolei w czwartki o godz. 18.00 filmy z audiodeskrypcją, napisami w języku polskim oraz tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

Harmonogram styczniowych projekcji:

23 stycznia, godz. 11.00 oraz 25 stycznia, godz. 18.00

  • „Doppelgänger. Sobowtór”, reż. Jan Holoubek, czas trwania: 1 godzina 59 minut

Film dzieje się na przełomie lat 70. i 80. po dwóch stronach żelaznej kurtyny. Hans żyje w Strasburgu, prowadzi działalność szpiegowską. Bitner mieszka z rodziną w Gdańsku i pracuje w stoczni. Wydaje się, że nic nie łączy obu mężczyzn, ale przeszłość skrywa tajemnicę. Hans i Bitner będą musieli odpowiedzieć sobie na pytanie, kim naprawdę są.

30 stycznia, godz. 11.00

  • „Przejścia”, reż. Ira Sachs, czas trwania: 1 godzina 31 minut

Film o współczesnych związkach w wersji tylko dla dorosłych. Kawiarnia w Paryżu. Tomas świętuje zakończenie zdjęć do swojego filmu. Tam poznaje Agathe, z którą rzuca się w wir namiętności, choć w mieszkaniu czeka na niego mąż Martin. To film o miłosnym trójkącie, w którym bohaterowie będą musieli zmierzyć się z pytaniami, na które nie są gotowi i którym nie chcą stawiać czoła. Czy namiętność może iść w parze z pragnieniem założenia rodziny? Czy tworzymy relacje z miłości do kogoś, czy z miłości do siebie?

Rezerwacja i zakup biletów na seanse

Rezerwacji biletów można dokonać w kasie CK Zamek lub pod numerem tel. 61 64 65 260. Kasa jest czynna codziennie w godz. 10.00–21.00. Kupić bilety można natomiast na stronie internetowej Kina Pałacowego lub w kasie CK Zamek. Bilety na seanse kosztują 5 zł. Liczba miejsc na pokazach jest ograniczona.

Seanse we wtorki odbywają się w Sali nr 1 Kina Pałacowego, a seanse w czwartki w Sali nr 2.

Szczegóły: