Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Klub Starszaka – zajęcia stacjonarne i online

27.7.2021

Na zdjęciu kilkoro seniorek i seniorów, wszyscy patrzą na wprost i się uśmiechają, w tle ściana z kropkami. Na dole logotyp Stowarzyszenia CREO.Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO zaprasza starszych mieszkańców i mieszkanki Poznania do udziału w bezpłatnych zajęciach w ramach projektu „Starszaki – klub aktywności dla osób starszych”. 

Oferta Klubu została przygotowana na tyle różnorodnie, by stanowić ciekawą alternatywę aktywnego spędzania czasu dla osób na różnym etapie życia. W ofercie Klubu zarówno zajęcia stacjonarne oraz online. Spotkania będą się odbywać do końca grudnia 2021 roku.

Harmonogram spotkań Klubu Starszaka online w sierpniu:

6 sierpnia, godz. 10.00-12.00

Narzędziownik cyfrowy. Aplikacje, które warto znać

Spotkanie ma na celu pokazać różne cyfrowe narzędzia przydatne do rozrywki i edukacji (prelegentka: Nina Woderska).

13 sierpnia, godz. 10.00-12.00

Miasto kobiet? Ocalanie pamięci historycznej w działaniach Fundacji Łódzki Szlak Kobiet

Dlaczego tracimy kobiety, ich doświadczenia i osiągnięcia z pola widzenia? O czym milczą podręczniki historii i jak to milczenie przełamać? Spotkanie będzie poświęcone działaniom na rzecz pamięci o historii kobiet. Organizatorzy skupia się na przykładzie Łodzi – „miasta kobiet”, ale nie zapomną o podobnych inicjatywach z innych miejscowości (prelegentka: Ewa Kamińska-Bużałek).

Zapisy:

Osoby zainteresowane udziałem w bezpłatnych zajęciach online mogą kontaktować się pod numerem telefonu: 503 912 757. Pod tym numerem uzyskać można również wszelkie informacje na temat zajęć stacjonarnych.

Stowarzyszenie CREO zachęca również do wypełnienia formularza zgłoszeniowego, żeby otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach:

Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.