Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Z okazji 80. rocznicy Akcji Burza operacja Ostra Brama oraz 35-lecia Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej odbędzie się koncert Kapeli Wileńskiej. 

Zespół powstał w 1988 r. jako kapela folklorystyczna. Muzycy sami tworzyli swój repertuar, który jest prezentowany do dzisiaj.

Koncert Kapeli Wileńskiej

  • 6 lipca, godz. 15.30
  • miejsce: aula koncertowa Szkoły Muzycznej, ul. Solna 12
  • wstęp wolny

Kapela wystąpi w składzie: Zbyszek Lewicki, Gerard Latkowski, Waldemar Latkowski, Daniel Gancewski, Marian Mikolajewicz, Zbigniew Sinkiewicz, Romuald Piotrowski, Zygmund Możejko.

Muzycy razem z Towarzystwem Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej oraz Środowiskiem Ostra Brama Światowego Związku Żołnierzy AK Okręg Wielkopolska, przypomną tamte czas w pieśniach, opowiadaniach i relacjach filmowych.

Członkowie Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej od ponad 30 lat działają na rzecz kultywowania tradycji narodowej, patriotyzmu, utwierdzanie polskości oraz dbanie o rozwój świadomości narodowej i kulturowej. Szczególne miejsce w działalności Towarzystwa zajmuje pielęgnowanie pamięci o bohaterach polskiej niepodległości związanej z Wileńszczyzną.

Uroczystość zakończona zostanie poczęstunkiem.

Szczegóły: