Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grafika artykułu: plakat informacyjny, w tle zdjęcie członków chóru The Zieliński Singers, chórzystki i chórzyści ubrani są w czarne stroje, artyści pozują w zabytkowym wnętrzu, an górze plakatu napis: "Chóralne koncerty kameralne" i logotyp Fundacji Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza, pod zdjęciem szczegółowe informacje o wydarzeniu.

Fundacja Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza zaprasza na koncert „American Voices”, który jest kolejnym wydarzeniem z cyklu Chóralnych Koncertów Kameralnych. Tym razem Poznań odwiedzi zespół ze Stanów Zjednoczonych – The Zielinski Singers prowadzony przez Richarda Zielinskiego. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

W Auli im. Stefana Stuligrosza poznańskiej Akademii Muzycznej (ul. Święty Marcin 87) w niedzielę, 25 czerwca o godz. 16.00 zabrzmią kompozycje przede wszystkim twórców amerykańskich, m.in.: J.K. Alwooda, Eleanor Daley, Daniela Eldera, Zachary’ego J. Moore’a, Dale’a Warlanda. Będzie można usłyszeć ballady, melodie tradycyjne, religijne, a także utwory nawiązujące w tematyce do aktualnych wydarzeń na świecie. Koncert poprowadzi Małgorzata Pawłowska. Wydarzenie jest częścią jubileuszowego XV Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. ks. Edmunda Szymańskiego w Murowanej Goślinie.

Zespół The Zielinski Singers powstał w 2005 roku dzięki inicjatywie Richarda Zielinskiego, sprawującego do dzisiaj funkcję dyrektora muzycznego i artystycznego. To grupa profesjonalnych wokalistów pochodzących z różnych części Stanów Zjednoczonych, których łączy idea prezentowania publiczności atrakcyjnego repertuaru chóralnego. Składa się na niego muzyka bardzo zróżnicowana: od dzieł barokowych po kompozycje broadwayowskie, od utworów klasycznych po współczesne. Niezależnie od tego, czy wykonują koncert muzyki rozrywkowej, czy interpretują dzieła klasyków, The Zielinski Singers zawsze ukazują w śpiewanej muzyce profesjonalizm i artystyczny kunszt.

Szczegółowy program koncertu dostępny jest na stronie internetowej Fundacji:

Chóralne koncerty kameralne to cykl wydarzeń organizowanych przez Fundację Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza. Ich ideą jest prezentacja najciekawszych polskich i zagranicznych zespołów kameralnych oraz projektów związanych z chóralistyką.

Szczegóły: