Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Koncert z muzyką z okresu międzywojennego, wojennego i powojennego

16.6.2022

Grafika artykułu: Na kremowym tle czarne napisy informujące o szczegółach wydarzenia, po prawej stronie pęk czerwonych maków, po lewej - latające płatki różnej wielkości. Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na koncert, podczas którego przybliżona zostanie twórczość legendarnych kompozytorów i autorów tekstów: Jerzego Petersburskiego, Mariana Hemara, Henryka Warsa i Alfreda Schutza.

Będzie to niezwykła okazja spotkania z muzyką z okresu międzywojennego, wojennego i powojennego, która stanowiła tło ważnych wydarzeń dla Polski. Wydarzenie odbędzie się 1 lipca o godz. 19.00 w Auli Artis w Poznaniu (ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10). Koncert „… w drodze” odbywa się w ramach cyklu „Artyści Andersa”, który jest jest częścią międzynarodowego projektu IPN „Szlaki Nadziei. Odyseja wolności”. Koncert poprzedzi premiera filmu w reżyserii Zbysława Kaczmarka „Akcja Bollwerk” (15 minut).

Wstęp wolny, wejściówki można uzyskać w siedzibie poznańskiego oddziału IPN przy ul. Rolnej 45 a lub otrzymać w wersji elektronicznej. Zainteresowani udziałem w wydarzeniu proszeni są o kontakt z Martą Sankiewicz: marta.sankiewicz@ipn.gov.pl, tel. 61 835 69 00.

Szczegóły: