Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Konkurs fotograficzny „Oko na Palmiarnię w 110. urodziny!”

04.6.2021

Grafika promująca konkurs fotograficzny "Oko na Palmiarnię w 110. rodziny!". Na górze - zdjęcie roślinności prezentowanej w Palmiarni, pod zdjęciem - szczegółowe informacje na temat konkursu (nagrody, termin nadsyłania prac). Konkurs fotograficzny „Oko na Palmiarnię w 110 urodziny!” połączony jest z obchodami 110. rocznicy powstania Palmiarni. To doskonała okazja, by pobudzić kreatywność i spróbować swoich sił w fotografii! W konkursie mogą wziąć udział osoby w każdym wieku.

Palmiarnia Poznańska w tym roku obchodzi 110. rocznicę powstania. Przez lata obiekt zmieniał się wielokrotnie i był świadkiem wielu wydarzeń. Wielu poznaniaków ma wspomnienia związane z wizytami w Palmiarni , niektórzy traktują Palmiarnię jako stałe miejsce odwiedzin. Fotografie odwiedzających i uczestników konkursu pozwolą uwiecznić aktualny moment w historii.

Tak zwana pierwsza Palmiarnia powstała w 1911 roku, był to obiekt o powierzchni 534 m2. Palmiarnia składała się wówczas z części centralnej, w której prezentowano palmy, oraz dwóch skrzydeł przeznaczonych do prezentacji kolekcji kaktusów i roślin tropikalnych. Ponowne otwarcie Palmiarni miało miejsce w 1946 roku, po tym jak obiekt został zniszczony w trakcie wyzwalania Poznania. W 1978 roku zapadła decyzja o zamknięciu Palmiarni ze względu na zły stan techniczny obiektu. Otwarcie Palmiarni w obecnym kształcie miało miejsce w 1992 roku.

Najważniejsze wydarzenia z historii Palmiarni można znaleźć na stronie:

Nagrodą główną w konkursie jest Aparat Instax mini 11. Na prace konkursowe Palmiarnia czeka do 31 sierpnia 2021 roku, należy je wysyłać na adres: konkursy@palmiarnia.poznan.pl

Regulamin, formularze zgłoszenia oraz wszystkie wymagane dokumenty dostępne są na stronie: