Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Konkurs literacki na opowiadanie „Opowiedz o szczęściu”

10.5.2022

Jak to jest być szczęśliwym? Co uczyniło Cię szczęśliwym? Jakie wydarzenia w Twoim życiu spowodowały, że zmieniło się ono na lepsze, treściwsze, świadome? A może nic takiego nigdy się nie wydarzyło, choć robiłeś wszystko, by Twoje marzenia się spełniły? Napisz o tym. Opowiedz o szczęściu.

Stowarzyszenie My50+ i magazyn My60+ zapraszają do udziału w konkursie literackim na opowiadanie „Opowiedz o szczęściu”. Konkurs odbywa się pod patronatem Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu. W szeregach jury konkursu zasiada Magdalena Witkiewicz – pisarka, autorka bestsellerów. Celem konkursu jest propagowanie twórczości literackiej, wzbogacanie języka ojczystego, zwrócenie uwagi na działalność i aktywność osób w wieku 60+, przełamanie stereotypów społecznych. Nadesłane opowiadania, po redakcji, zostaną wydrukowane w zbiorze opowiadań. Autorzy pięciu najciekawszych historii otrzymają nagrody pieniężne. Organizator przewiduje również nagrody rzeczowe i wyróżnienia. Każdy autor opowiadania zakwalifikowanego do druku otrzyma autorski egzemplarz książki.

Prace na konkurs nadsyłać można do 30 maja 2022 r. Konkurs skierowany jest do osób w wieku 60+. Do konkursu przyjmowane są prace: w dowolnej konwencji literackiej, pisane prozą, których tematyka oparta jest na uczuciu miłości (historie prawdziwe i fikcja literacka).

Szczegółowe informacje na temat przygotowania i wysyłki prac zgłaszanych do konkursu znaleźć można na stronie: