Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Konkurs literacki „Opowiedz o miłości” dla osób 60+

26.4.2021

Grafika konkursu - nad rozłożoną książką wielkie czerwone serce oraz tytuł konkursu "Opowiedz mi o miłości". Po lewej i po prawej stronie informacje, na brązowym tle, informacje o konkursie. 

Piszesz do szuflady, chciałabyś albo chciałbyś podzielić się swoją historią, a może komuś z Twoich bliskich przydarzyło się coś wyjątkowego? Stowarzyszenie My 50+ zaprasza do udziału w konkursie literackim na opowiadanie o miłości – Waszej, zmyślonej, przyjaciół, sąsiadki, a może kogoś z rodziny. 

Konkurs jest skierowany jest do osób w wieku 60+. Do konkursu przyjmowane są prace w dowolnej konwencji literackiej pisane prozą, których tematyka oparta jest na uczuciu miłości (historie prawdziwe i fikcja literacka). Jury, w którym zasiądzie m.in. znana i ceniona pisarka Magdalena Witkiewicz będzie mieć miesiąc na wybranie 5 prac, które zostaną nagrodzone. Dla autorów najlepszych prac przewidziano nagrody: 500 zł – I miejsce, 300 zł – II miejsce, 200 zł – III miejsce oraz nagrody rzeczowe. Opowiadania zostaną wydane w formie książki i e-booka. Prace można nadsyłać do 30 maja, a oficjalne rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 30 czerwca.

Konkursowi patronuje Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu, Aquanet oraz Koleje Wielkopolskie.