Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Kopiec Wolności otwarty dla zwiedzających

21.12.2022
Grafika artykułu: zdjęcie Kopca Wolności w Poznaniu i spacerujących po nim ludzi.
Fot. UMP

Z okazji rocznicy powstania wielkopolskiego Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji otworzą dla zwiedzających Kopiec Wolności nad jeziorem Maltańskim. Na szczyt będzie można wejść 27 grudnia między godz. 11.00 a 16.00.

Kopiec Wolności w Poznaniu jest dostępny dla zwiedzających podczas najważniejszych świąt i uroczystości narodowych. Na Kopcu może jednocześnie przebywać 20 osób, dlatego chętni do wejścia będą wpuszczani na szczyt stopniowo.

Kopiec, którego budowę rozpoczęto w dwudziestoleciu międzywojennym, został odbudowany po zniszczeniach wojennych na przełomie lat 80. i 90. W rocznicę stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości (2018 rok) obiekt przechodził modernizację, która objęła m.in. remont drogi wejściowej na szczyt kopca od strony zachodniej oraz platformy po stronie północnej. Przed wejściem na Kopiec znajduje się tablica informacyjna na temat jego historii i symboliki.

Szczegóły:

  • Kontakt: Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, ul. Jana Spychalskiego 34, tel. 61 835 79 00 (centrala), 61 835 79 01 (sekretariat)