Kultura

W większości instytucji seniorki i seniorzy, posiadacze legitymacji emeryta/rencisty, mogą liczyć na ustawowe zniżki na zakup biletów. Niektóre miejsca honorują ulgowym biletem także osoby, które ukończyły 60. lub 65. rok życia. Wielkość zniżki na bilety wynosi 50% ceny podstawowej, w innych przypadkach trochę mniej. Zdarzają się także wyjątkowe wydarzenia, na które dostępne są wyłącznie bilety pełnopłatne. Zdarza się jednak, że od czasu do czasu instytucje kultury, szczególnie teatry oraz kina informują nas o różnych jubileuszach czy wyjątkowych wydarzeniach, w związku z którymi proponują bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie lub też pulę biletów o obniżonej cenie.

Muzea i biblioteki, oprócz stałej działalności ekspozycyjnej, stały się także przestrzenią spotkań kulturalnych i edukacyjnych. Najczęściej są to spotkania otwarte, nieodpłatne, a wśród nich można zmnaleźć zarówno wykłady, jak i spotkania autorskie, koncerty, warsztaty i konsultacje.

W poszczególnych zakładkach zebraliśmy dla Państwa szczegółową ofertą cenową tych instytucji. Opisaliśmy też inne ciekawe miejsca, które mogą stać się dla Państwa ważnymi punktami na senioralnej mapie kulturalnej miasta. Zachęcamy także do korzystania na bieżąco z Punktu Informacji 60+, w którym zamieszczamy ogłoszenia o nadchodzących wydarzeniach i ciekawych inicjatywach przygotowanych przez poznańskie instytucje kultury.

O ofercie last minute (czyt. last mynyt), pojawiającej się na przykład dzień lub dwa przed spektaklem, informujemy za pośrednictwem naszego profilu na Facebooku (z lewej strony znajduje się odnośnik).

Kina | Teatry | Biblioteki | Muzea