Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Kina

Uwaga!

W związku z epidemią koronawirusa działalność kin może być ograniczona albo zawieszona – zalecamy kontakt z poszczególnymi instytucjami.

 

Wybór kin w Poznaniu jest duży, a seniorzy w większości z nich mogą liczyć na ulgi przy zakupie biletów. W wielu miejscach dla seniorów przygotowywane są specjalne cykle filmowe.

KINA STUDYJNE

Kino Rialto

Na najnowsze seanse filmowe Rialto zaprasza w ramach Filmowego Klubu Seniora. Bilet kosztuje 12 zł, a w jego cenę wliczona jest filiżanka kawy, którą można wypić podczas rozmowy na temat obejrzanego filmu. Seanse odbywają się w każdy wtorek o godzinie 15.30 (w wyjątkowych sytuacjach godzina i cena biletu mogą się nieznacznie zmienić). Bilet seniorski na pozostałe seanse kosztuje 16 zł, w tanie czwartki 13 zł, bilet newsletterowy w ramach Filmowego Klubu Kina Rialto –13 zł (dla osób, które zamówiły kinowy newsletter i podały swój adres mailowy, na jaki kino wysyła informacje o ciekawych inicjatywach). Można również kupić bilet przez internet, ale jest nieznacznie droższy.

Kino Muza

W Kinie Muza (ul. Św. Marcin 30) z Poznańską Złotą Kartą seniorzy mogą kupić bilet w cenie 12 zł. Do Kina warto zaglądać w każdą środę. W ramach cyklu „Senior w Muzie” można zobaczyć najciekawsze filmy z bieżącego repertuaru Kina, a bilety kosztują tylko 10 zł. Spotkania odbywają się w środy o godz. 15.00 i 17.30. Dodatkowo przed każdym seansem organizatorzy zapraszają na krótką prelekcję, a po projekcji – do wspólnego dyskutowania przy kawie i herbacie (ze względu na sytuację epidemiologiczną cykl został tymczasowo zawieszony). W każdy czwartek działa oferta „Przyzwoicie tanie czwartki”, w ramach której bilety na filmy kosztują 8 lub 12 zł. Bilet newsletterowy w Kinie Muza kosztuje 12 zł. W dniu swoich urodzin widz otrzymuje w prezencie bilet na dowolny film z repertuaru przewidzianego na ten dzień. Bilety do Kina Muza można kupić także przez internet

Kino Apollo

Apollo oferuje stałą zniżkę dla posiadaczy legitymacji emeryta i rencisty. Bilet kosztuje na seans kosztuje 17 zł.

Charlie Monroe Kino Malta

Bilet ulgowy za okazaniem legitymacji emeryta i rencisty kosztuje 18 zł, na film 3D – 19 zł. Za seanse w sali „Audrey” trzeba zapłacić 17 zł. W tym niewielkim, klimatycznym kinie płacić można tylko gotówką. Kasa kina jest otwierana 15 minut przed rozpoczęciem pierwszego seansu, natomiast zamykana jest 15 minut po rozpoczęciu ostatniego seansu w danym dniu.

Bułgarska 19

Miłośnicy tego niedużego studyjnego kina zapłacą za bilet ulgowy 18 zł (za okazaniem legitymacji emeryta i rencisty).

Kino Pałacowe, CK „Zamek”, ul. Św. Marcin 80/82

Kino ma swoją siedzibę w Centrum Kultury „Zamek”. Bilet ulgowy  (po okazaniu legitymacji emeryta i rencisty) kosztuje tu 16 zł, bilet w ramach „Taniego Wtorku” – 12 zł. W wybrany czwartek miesiąca odbywają się specjalne seanse w ramach Filmowego Klubu Seniora – bilet na film dla osób, które ukończyły 60. rok życia, kosztuje wówczas 10 zł.

MULTIKINA

Warto zaglądać również do poznańskich kin wielosalowych, czyli tzw. multipleksów. Jest ich obecnie w Poznaniu naprawdę sporo, Spodoba się tu przede wszystkim osobom, które lubią kina z dużymi i wygodnymi fotelami. Ceny biletów w niektórych kinach zaczynają się już od 15 zł, poza tym dla seniorów dostępne są bilety w obniżonej cenie, a w wybrane dni obowiązujądodatkowe oferty zniżkowe.

KINA PLENEROWE

Lato to wymarzony czas dla kinomanów. W sezonie letnim wielu miejscach w Poznaniu można nieodpłatnie obejrzeć w plenerze zarówno klasykę filmową, jak i kino współczesne. Na takie seanse zaprasza między innymi Kino na Wolnym (dziedziniec Urzędu Miasta Poznania), kino w parku przy Starym Browarze, Kino nad Wartą, kino plenerowe na Przystani Sztuki przy Bałtyku i Concordia Design, kino letnie na MTP i wiele innych.

Repertuar poznańskich kin można sprawdzić także na stronie: