Kina

Wybór kin w Poznaniu jest duży, a seniorzy w większości z nich mogą liczyć na ulgi przy zakupie biletów. W wielu miejscach dla seniorów przygotowywane są specjalne cykle filmowe.

KINA STUDYJNE

Kino Rialto

Na najnowsze seanse filmowe Rialto zaprasza w ramach Filmowego Klubu Seniora. Bilet kosztuje 13 zł (po okazaniu legitymacji emeryta lub rencisty). Seanse odbywają się w poniedziałki i wtorki ok. godz. 13.00 i 15.30 (w wyjątkowych sytuacjach godzina i cena biletu mogą się nieznacznie zmienić). Bilet seniorski na pozostałe seanse kosztuje 18 zł (po okazaniu legitymacji emeryta lub rencisty), w tanie czwartki 15 zł, bilet newsletterowy w ramach Filmowego Klubu Kina Rialto – 13 zł (dla osób, które zamówiły kinowy newsletter i podały swój adres mailowy, na jaki kino wysyła informacje o ciekawych inicjatywach). Można również kupić bilet przez internet, ale jest nieznacznie droższy.

Kino Muza

Do Kina warto zaglądać w każdą środę. W ramach cyklu „Senior w Muzie” można zobaczyć najciekawsze filmy z bieżącego repertuaru Kina, a bilety kosztują tylko 14 zł (za okazaniem legitymacji emeryta-rencisty). Spotkania odbywają się w środy o godz. 15.00. W pozostałe dni bilet ulgowy kosztuje 19 zł (za okazaniem legitymacji emeryta-rencisty). Seniorzy posiadający Poznańską Złotą Kartę za bilet w każdy dzień tygodnia zapłacą 14 zł. W każdy czwartek działa oferta „Przyzwoicie tanie czwartki”, w ramach której bilety na filmy kosztują 14 zł (cena za bilet na pokaz przedpremierowy). Bilet newsletterowy w Kinie Muza kosztuje 16 zł. W dniu swoich urodzin widz otrzymuje w prezencie bilet na dowolny film z repertuaru przewidzianego na ten dzień. Bilety do Kina Muza można kupić także przez internet.

Kino Apollo

Apollo oferuje stałą zniżkę dla posiadaczy legitymacji emeryta i rencisty. Bilet na seans kosztuje 20 zł. W czwartki o godz. 15.00 odbywają się seanse w ramach filmowego klubu seniora „Si, Señor!” – koszt biletu to 16 zł.

Charlie Monroe Kino Malta

Bilet ulgowy po okazaniu legitymacji emeryta i rencisty kosztuje 20 zł. Za seanse w „Charlie Monroe Cafe” trzeba zapłacić 18 zł. Na seanse w ramach cyklu „Tani Poniedziałek” bilet kosztuje 16 zł (z wyłączeniem wybranych premier). W tym niewielkim, klimatycznym kinie płacić można tylko gotówką. Kasa kina jest otwierana 15 minut przed rozpoczęciem pierwszego seansu, natomiast zamykana jest 15 minut po rozpoczęciu ostatniego seansu w danym dniu.

Bułgarska 19

Miłośnicy tego niedużego studyjnego kina zapłacą za bilet ulgowy 20 zł (za okazaniem legitymacji emeryta i rencisty).

Kino Pałacowe, CK „Zamek”, ul. Św. Marcin 80/82

Kino ma swoją siedzibę w Centrum Kultury „Zamek”. Bilet ulgowy  w Sali 1 – Kinowej (po okazaniu legitymacji emeryta i rencisty) kosztuje 18 zł, w Sali 2 – Audiowizualnej 16 zł. Bilet w ramach „Taniego Wtorku” kosztuje 14 zł (dotyczy to wyłącznie Sali 1). W dniu urodzin, jubilat oraz osoba towarzysząca, mogą kupić bilety w cenie 12 zł.

KINA WIELOSALOWE

Warto zaglądać również do poznańskich kin wielosalowych, czyli tzw. multipleksów. Jest ich obecnie w Poznaniu naprawdę sporo. Spodoba się tu przede wszystkim osobom, które lubią kina z dużymi i wygodnymi fotelami. Ceny biletów w niektórych kinach zaczynają się już od 16,90 zł, poza tym dla seniorów dostępne są bilety w obniżonej cenie, a w wybrane dni obowiązują dodatkowe oferty zniżkowe.

KINA PLENEROWE

Lato to wymarzony czas dla kinomanów. W sezonie letnim wielu miejscach w Poznaniu można nieodpłatnie obejrzeć w plenerze zarówno klasykę filmową, jak i kino współczesne. Na takie seanse zaprasza między innymi Kino na Wolnym (dziedziniec Urzędu Miasta Poznania), kino w parku przy Starym Browarze, Kino nad Wartą, kino plenerowe na Przystani Sztuki przy Bałtyku i Concordia Design, kino letnie na MTP i wiele innych.

Repertuar poznańskich kin można sprawdzić także na stronie: