Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Dom Bretanii

Logotyp Domu Bretanii

Dom Bretanii powstał, by rozwijać współpracę między Wielkopolską i Bretanią, promować kulturę bretońską i francuską, język francuski oraz budować dialog międzykulturowy. Fundacja zachęca do edukacji przez całe życie, niezależnie do wieku. Dom Bretanii zaprasza na ciekawe spotkania, warsztaty, wykłady, koncerty czy projekcje filmowe, w stałej ofercie Domu jest również nauka języków romańskich (francuski, włoski, portugalski i hiszpański).

Siedziba Domu posiada bariery architektoniczne – znajduje się na pierwszym piętrze w kamienicy, można skorzystać z poręczy ułatwiającej zejście i wejście. Pracownicy Domu organizują także wydarzenia poza lokalem, w miejscach, gdzie nie ma barier architektonicznych.

Stała oferta:

Wykłady, wystawy, koncerty, spotkania oraz projekcje filmowe dotyczące kultury Bretanii, Francji i Frankofonii (wydarzenia bezpłatne lub niskopłatne); kursy językowe (płatne): język francuski, włoski, portugalski i hiszpański – zniżka dla seniorek i seniorów ustalana jest indywidualnie; dostęp do biblioteki francuskojęzycznej – dla seniorów w cenie 10 zł za pierwszy rok, potem 5 zł/rok.