Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Logotyp Domu Kultury "Stokrotka"Dom Kultury „Stokrotka” znajduje się w budynku, do którego prowadzą dwa wejścia: jedno wejście posiada podjazd dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, do drugiego wejścia prowadzą schody, osoby z niepełnosprawnościami ruchu mogą pokonać je przy wykorzystaniu schodołazu elektrycznego (również osoby poruszające się na wózku inwalidzkim). Na parterze budynku znajduje się toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchu.

DK „Stokrotka” to przyjazne miejsce, w którym seniorzy spotykają się artystami, podróżnikami, spędzają czas w gronie znajomych i przyjaciół, korzystając jednocześnie z grupowych wyjść do teatru, kina, na koncerty i przedstawienia oraz prelekcji i spotkań ze specjalistami danych dziedzin.

Stała oferta:

Projekcje filmowe, przedstawienia, spotkania historyczne, koncerty pieśni patriotycznych, wspólne śpiewanie, zajęcia sportowe, rozgrywki brydżowe, spotkania poruszające tematykę zdrowia, sprawności fizycznej, zdrowego żywienia, bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i poruszania się po mieście, konsultacje z pracownikiem MOPR (w przypadku problemów z zakresu polityki społecznej).