Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Logotyp Schronu Kultury EuropaSchron Kultury Europa to wyjątkowe miejsce, w którym każdy poczuje się jak u siebie w domu. Schron znajduje się w niedalekiej odległości od przystanku autobusowego i tramwajowego. Z uwagi na specyfikę miejsca posiada bariery architektoniczne – znajduje się na poziomie -2, prowadzą do niego schody, ale można skorzystać z poręczy ułatwiającej zejście i wejście, w pomieszczeniu nie ma okien, oświetlenie jest sztuczne. W Schronie Kultury Europa od kilku lat realizowany jest projekt Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ”, którego główną ideą jest wspieranie i integracja wspólnot sąsiedzkich, w tym również seniorów oraz współrealizacja inicjatyw oddolnych zgłaszanych i tworzonych z mieszkańcami. Od stycznia 2020 r. realizowany jest projekt Wildecki Klub Senioralny „Schron Trzeciego Wieku”, w ramach którego realizowane są działania animacyjne, edukacyjne i rekreacyjne dla seniorów.

W Schronie znajdują się pomieszczenia  tematyczne: kawiarenka, sala koncertowa, sala gimnastyczna, pracownia malarska oraz studio nagrań. Przed budynkiem dostępny jest „Topolowy fyrtel”, gdzie w okresie letnim odbywają się m.in. zajęcia qigong czy koncerty.

Stała oferta:

Schron Kultury Europa jest miejscem otwartym, działa od wtorku do soboty w godz. 16.00-20.00, w programie m.in. koncerty, pokazy filmów z prelekcjami w ramach Klubu Filmowego, spotkania z podróżnikami w ramach Klubu Podróżnika oraz spotkania muzyczne z zespołem KLIKA.