Teatry

Seniorzy w większości poznańskich teatrów, po okazaniu legitymacji, otrzymają bilet ulgowy, przy czym cena biletu może różnić się w zależności od spektaklu i może wahać się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, a nawet do kilkuset. W Poznaniu funkcjonują również teatry, w których z zasady bilety wstępu nie są drogie.

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki

W zależności od spektaklu i miejsca na widowni ceny biletów ulgowych wahają się od 15 do 70 zł. Na spektakle gościnne i specjalne ceny ustalane są oddzielnie (nie ma wtedy biletów ulgowych). Seniorzy mogą liczyć na bilety w promocyjnych cenach — bilety ze zniżką senioralną rozpoczynają się od 15 zł. Aby skorzystać ze zniżki należy okazać legitymację emeryta-rencisty. Posiadacze karty OK Poznań- Poznańskiej Złotej Karty mogą kupić bilet z 40% zniżką. Teatr oferuje możliwość zakupu biletów przez Internet. Oprócz spektakli w Teatrze Wielkim można również skorzystać z oferty edukacyjnej w tym z warsztatów dla grup zorganizowanych.

Teatr Polski

Ceny biletów ulgowych, które przysługują posiadaczom legitymacji emeryta-rencisty, wahają się w zależności od spektaklu między 30 a 80 zł. Teatr oferuje możliwość zakupu biletów przez Internet. Jako partner OK Poznań- Poznańskiej Złotej Karty teatr oferuje bilety w cenie 30 zł na wybrane spektakle. W Teatrze można także kupić voucher prezentowy. 25 każdego miesiąca można kupić bilet na dowolny spektakl w repertuarze w specjalnej cenie 18,75 zł – cena ta obowiązuje po podaniu w kasie hasła „NARÓD SOBIE”.

Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego

Bilet ulgowy dla posiadaczy legitymacji emeryta-rencisty w zależności od spektaklu to koszt 35-70 zł (jeśli bilet kupimy w kasie Teatru). Jest też możliwość kupienia biletów w Internecie. Bilety do Teatru Nowego (oprócz biletów na premiery i spektakle gościnne) dostępne są także w Centrum Informacji Kulturalnej (ul. Ratajczaka 44). Zniżka dla posiadaczy legitymacji emeryta/rencisty- koszt biletu to 40 zł (Scena Nowa i Trzecia Scena) oraz 50 zł (Duża Scena).

Teatr Muzyczny w Poznaniu

W zależności od spektaklu i miejsca na widowni ceny biletów ulgowych, które przysługują emerytom i rencistom, wahają się od 50 do 120 zł. Wstęp na spotkania z artystami odbywające się w ramach Salonu Poezji kosztuje 20 zł. Na pokazy specjalne ceny ustalane są oddzielnie. Teatr oferuje możliwość zakupu biletów przez Internet. Posiadacze OK Poznań Poznańskiej Złotej Karty mogą zakupić bilety w cenie ulgowej.

Polski Teatr Tańca

Posiadacze legitymacji emeryta-rencisty mogą kupić bilet w cenie ulgowej 60 zł, na spektakle premierowe 80 zł. Teatr oferuje możliwość zakupu biletów przez Internet. Grupy zorganizowane mogą także skorzystać z oferty biletów grupowych. Koszt to w 50 zł od osoby w przypadku grup liczących 10-20 osób. Grupy powyżej 21 osób za bilet zapłacą 40 zł od osoby.

Scena na Piętrze

Scenę na Piętrze prowadzi Estrada Poznańska. W programie znaleźć można spektakle, gościnne koncerty i przedstawienia kabaretowe. Ceny na wszystkie wydarzenia ustalane są indywidualnie.

Teatr Ósmego Dnia

Wstęp dla seniorów kosztuje zazwyczaj 10 zł.

Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza

Siedziba Biura Stowarzyszenia Scena Robocza znajduje się na ul. Wronieckiej 6. Spektakle odbywają się w różnych lokalizacjach Poznania. Scena oferuje bilety w cenie 30 zł dla osób po 60 roku życia.

Asz.Teatr

Koszt karnetu dla seniora po okazaniu legitymacji emeryta-rencisty kosztuje 60 zł. Karnet upoważnia do wstępu na 5 wybranych spektakli w określonych terminach.

Mój Teatr

Teatr realizuje tylko spektakle wyjazdowe. Cena biletu ustalana jest w zależności od spektaklu i od miejsca realizacji.

  • Kontakt: nr tel. 604 111 755

Teatr u Przyjaciół

Ceny biletów wynoszą przeważnie 35 zł od osoby, nie ma podziału na ceny normalne i ulgowe. Bilety można kupić też w Centrum Informacji Kulturalnej (ul. Ratajczaka 44).

Kino Teatr Apollo

Apollo udostępnia scenę dla teatrów z całego kraju, a ceny każdego spektaklu ustalane są indywidualnie.

Scena Muzyczna Teatr PULS

W zależności od spektaklu ceny biletów ulgowych, które przysługują emerytom i rencistom, wahają się od 20 do 45 zł. Bilet ulgowy przysługuje posiadaczom legitymacji emeryta-rencisty, Poznańskiej Złotej Kart lub po okazaniu dowodu osobistego. Oprócz spektakli w Teatrze  można również skorzystać z oferty dodatkowej, w tym z warsztatów.