Senior w Domu: Kultura

Wydarzenia: 

SPOTKANIE ONLINE

Oferta stała:

Biblioteka Raczyńskich poleca w każdy pierwszy wtorek miesiąca spotkania z poezją, rymem i rymem w ramach cyklu „Biblioteka dla seniora” (YouTube i Facebook). Oddziały Biblioteki na swoich profilach facebookowych zapraszają na cykliczne, wirtualne oprowadzania i spotkania.

BIBLIOTEKA RCZYŃSKICH: YOUTUBE

BIBLIOTEKA RACZYŃSKICH: PROFIL FACEBOOKOWY

MUZEUM LITERACKIE HENRYKA SIENKIEWICZA

MIESZKANIE-PRACOWNIA KAZIMIERY IŁŁAKOWICZÓWNY

Zamek zaprasza na wirtualne wycieczki oraz relacje ze spotkań.

NIEZNANY IMPRESJONIZM: MANET, PISSARO I IM WSPÓŁCZEŚNI

FRIDA KAHLO I DIEGO RIVERA. POLSKI KONTEKST

CK ZAMEK

Brama Poznania zachęca do śledzenia cyklu filmów o historii i dziedzictwie Poznania - „Na trakcie”. Filmy dostępne są na kanale YouTube Traktu Królewsko-Cesarskiego.

TRAKT KRÓLEWSKO-CESARSKI

W ramach projektu „Muzeum pod Wirtualną Lupą" można samodzielnie wirtualnie zwiedzać wystawy stałe Muzeum Archeologicznego w Poznaniu oraz Rezerwatu Archeologicznego Genius Loci. Na profilach muzeum publikowane są też nagrania nagrania na temat muzealnych artefaktów, zagadki graficzne i quizy.

MUZEUM ARCHEOLOGICZNE: AKTUALNOŚCI

MUZEUM ARCHEOLOGICZNE: FACEBOOK

MUZEUM ARCHEOLOGICZNE: YOUTUBE

„Szyfrokontener" przed CK „Zamek”, gdzie stacjonarnie prezentowana jest multimedialna wystawa, przeniósł się do sieci. Już teraz na ekranie własnego komputera można poznać historię kryptologów, którzy złamali kod niemieckiej maszyny szyfrującej oraz samemu podjąć się takiego wyzwania. "Szyfrokontener" jest zapowiedzią powstania w Poznaniu Centrum Szyfrów Enigma.

WYSTAWA POGROMCY ENIGMY

Na stronie cyfrowego muzeum prezentowane są tysiące fotografii, pocztówek i dawnych planów Poznania ze zbiorów m.in. bibliotek, muzeów, centrów kultury i prywatnych kolekcji. Poznańskie Archiwum Historii Mówionej to z kolei kolekcja nagrań z poznaniakami i Wielkopolanami, którzy opowiadają o swoich przeżyciach.

CYRYL

ARCHIWUM HISTORII MÓWIONEJ

Na stronie Fotoplastykonu dostępne są kolekcje archiwalnych zdjęć z ubiegłorocznych (to m.in. ”Przebłyski wolności”).

FOTOPLASTYKON POZNAŃSKI

Z tej okazji 65-lecia swojego istnienia Estrada przygotowała 16-odcinkowy cykl audycji o historii rodzimej sceny muzycznej (odcinki m.in. o Małgorzacie Ostrowskiej, Zbigniewie Górnym, kabarecie Tey)

ESTRADA POZNAŃSKA

W ramach cyklu „Siedem dekad Filharmonii” na Facebooku oraz kanale YouTube Filharmonii pojawiają się wspomnienia z przeszłości – zarówno w formie muzycznej, jak i we fragmentach książki „70 odsłon filharmonii” czytanych przez jej autorkę, Annę Plenzler.

FILHARMONIA POZNAŃSKA: FACEBOOK

FILHARMONIA POZNAŃSKA: YOUTUBE

„Legenda Bałtyku” Feliksa Nowowiejskiego, a także „Halka” czy „Paria” Stanisława Moniuszki - to spektakle online oferowane przez poznańską operę.

TEATR WIELKI

Na swoim kanale YouTube Towarzystwo publikuje wykłady filmowe na temat życia i twórczości Henryka Wieniawskiego w ramach cyklu „Wibracje Wieniawskiego”.

TOWARZYSTWO MUZYCZNE IM. HENRYKA WIENIAWSKEGO: YOUTUBE

Platforma internetowa, na której udostępniane są zasoby Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Tu znaleźć można bezpłatne filmy, spektakle, słuchowiska i programy publicystyczne.

NINATEKA

Na profilu facebookowym Stowarzyszenia dobywają się spotkania z polskimi autorami

STOWARZYSZENIE BIBLIOTEKARZY POLSKICH