Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Kurs online „Archipelag Pokoleń”: działania międzypokoleniowe

18.5.2023

Grafika artykułu: plakat informacyjny, w lewym górnym rogu czarny napis: "Archipelag Pokoleń kurs praktyk międzypokoleniowych dla animatorów i edukatorów", w centrum czerno-białe zdjęcie seniorki i młodego chłopaka, patrzą na wprost, uśmiechają się, na wysokości oczu układają dłonie w kształt serca, w tle szkic mapy świata.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” zaprasza do udziału w kolejnej edycji kursu pt. „Archipelag Pokoleń”, który dotyczy tworzenia działań międzypokoleniowych. Kurs jest bezpłatny i prowadzony w trybie online. Zapisy przyjmowane są do 26 maja.

Podczas kursu uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, czym są działania międzypokoleniowe, gdzie mogą być prowadzone i jaki mają wpływ na lokalne społeczności. Przyjrzą się szerszemu kontekstowi działań międzypokoleniowych: współczesnym trendom demograficznym i różnym zjawiskom społecznym. Uczestnicy otrzymają dużo praktycznych wskazówek, jak zaplanować i przeprowadzić spotkanie międzypokoleniowe.

Zaproszenie kierowane jest w szczególności do edukatorów, trenerów, animatorów kultury, słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku, przedstawicieli organizacji pozarządowych, pracowników bibliotek oraz instytucji kultury, społeczników, wolontariuszy oraz do każdego, kto interesuje się działaniami międzypokoleniowymi.

Kurs potrwa sześć tygodni od 29 maja do 7 lipca. Zapisów można dokonać do 26 maja, wypełniając formularz zgłoszeniowy zamieszczony pod linkiem: