Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Kwietniowa Gazeta Senior jest już dostępna!

30.3.2023

Kwietniowy numer Gazety Senior otwiera rozmowa z pierwszą damą polskiej piosenki Ireną Santor o fenomenie Jolanty Kwaśniewskiej. Wywiad pochodzi z książki „Pierwsza wśród dam”, w której autor próbuje dotrzeć do źródeł wizerunkowego sukcesu naszej First Lady. 

Grafika artykułu: Zrzut pierwszej strony kwietniowej Gazety Senior. Na górze szaro-czerwony tytuł miesięcznika, pod nim tytuły wybranych artykułów, w tle zdjęcie Ireny Santor oraz Jolanty Kwaśniewskiej.Gazeta prognozuje też, jak może wyglądać 14. emerytura w tym roku. Publikuje aktualne stawki za sanatorium z NFZ – seniorzy uniknęli w tym roku kolejnej podwyżki! Podpowiada również, jak sprawnie i skutecznie sprawdzić, gdzie jest konkretny lek. Kryzys lekowy to coś więcej niż zjawisko medialne. W kwestii zdrowia ostrzega również przed „cudownymi” specyfikami i urządzeniami, które rzekomo przywracają słuch jak za młodych lat.

Trauma to słowo, które jest odmieniane dziś przez wszystkie przypadki zarówno w mediach, jak i przy kawie. Czy wiemy, co ono oznacza? Kogo dotyczy? Czy można ją uleczyć? Tłumaczy czytelnikom psycholog dr Jadwiga Kwiek. Sekspertki Olga Żukowicz i Klaudia Latosik ze Srebrnego Warkocza wyjaśniają z kolei, dlaczego seniorzy rezygnują z seksu. Powodów mają wiele, ale wcale nie oznacza to dla nich końca intymności.

I na koniec smaczek dla miłośników dobrej muzyki – Wrocławski Chór Seniora zaśpiewał z Dawidem Podsiadło!

Elektroniczne wydanie gazety znaleźć można tutaj:

Więcej informacji znaleźć można na stronie Gazety Senior.

Kolejny numer Gazety Senior ukaże się 26 kwietnia.