Kwietniowe śpiewanki w Schronie Kultury Europa

Grafika artykułu: Na zdjęciu widać śpiewające seniorki i seniorów, wszyscy siedzą przy stolikach, trzymają w rękach śpiewniki. 
Fot. Schron Kultury Europa

Schron Kultury Europa oraz Wildecki Klub Senioralny Schron III Wieku zapraszają wszystkich chętnych seniorów do udziału w kwietniowych spotkaniach z piosenką i poezją.

Senioralne śpiewanki odbywają się w każdy wtorek, śpiewającym towarzyszy zespół Klika, czyli Sami Znajomi Prezesa. Uczestnicy uczą się nowych utworów lub wspólnie śpiewają piosenki z lat swojej młodości, spotkania odbywają się przy kawie i herbacie. Teksty piosenek są wyświetlane na ekranie (warto zabrać ze sobą odpowiednie okulary). W miarę możliwości zespół dostosowuje się do oczekiwań publiczności. Wstęp jest bezpłatny, nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść.

W kwietniu muzyczne spotkanie „Wiosna, wiosna, ach to ty!” odbędzie się 18 kwietnia o godz. 17.00. Dodatkowo 27 kwietnia o godz. 17.00 odbędzie się wieczór poetycko-muzyczny „Kiedy poeta odchodzi” — wspomnienie o Waldemarze Antczaku, założycielu zespołu. Zaprezentowane zostaną jego wiersze i kompozycje w wykonaniu kapeli i uczestników spotkania. Będzie także można obejrzeć wystawę obrazów Jerzego Łuczaka.

Szczegóły