Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Lalki nie tylko dla dzieci – Scena Robocza we wrześniu

31.8.2023
Grafika artykułu: na zdjęciu znajduje się dwóch mężczyzn w strojach sportowych, stoją na scenie, mężczyzna po lewej stronie trzyma worek treningowy, drugi z kolei w niego kopie.
„Bromance”, Scena Robocza, fot. Maciej Zakrzewski

Co się stanie po usunięciu ściany? Czy chłopaki naprawdę nie płaczą? Scena Robocza zaprasza we wrześniu na spektakle, które na swój sposób zastanawiają się nad życiem człowieka w społeczeństwie. Bilety dla seniorów i seniorek w cenie 20 zł. 

Harmonogram spektakli:

„Puppetwall”

  • 15-16 września, godz. 19.00
  • miejsce: Studio Scena Robocza, ul Wrociecka 6

„Puppetwall” to spektakl lalkowy dla dorosłych. Grany po męsku, ale i po kobiecemu. Przekraczający granice płci i wieku. To historia o wspólnocie zagubienia i osamotnienia, a także potrzebie drugiego człowieka, która daje siłę na burzenie ścian między sobą. Bohaterowie żyją ze sobą tak blisko, a jednak tyle ich różni. Jeden nie widzi sensu w dalszym życiu i chce już odejść. Drugi nie potrafi sensu w swym życiu odnaleźć. Gdy ich drogi się przetną, każdy podąży dalej swoją ścieżką czy obiorą wspólny szlak? Kogo rozdziela ściana i co się stanie, gdy przestanie być ona dla nich przeszkodą?

„Bromance”

  • 21 września, godz. 19.00
  • miejsce: Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21

Spektakl jest próbą zmierzenia się ze stereotypem „prawdziwego mężczyzny” w celu ukazania wielu wariantów męskości. Co za tym idzie – przekraczania granic stereotypu i ponownego definiowania tożsamości męskiej, widzianej w szerszym aspekcie, bez wykluczania postaw odbiegających od wyuczonej normy. Szukamy odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób zostawić mężczyznom w przestrzeni publicznej nieformalne prawo do przejawów czułości czy sentymentalności, bez obawy o bycie posądzonym o śmieszność czy narażając się na krytyczne uwagi o niemęskim zachowaniu.

Bilety dla seniorów w cenie 20 zł do nabycia przez stronę bilety24.pl oraz na miejscu przed wydarzeniem.

Szczegóły: