Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Lato w mieście – specjalna strona z ofertą letnich wydarzeń

24.6.2021

Zdjęcie: boisko do siatkówki plażowej na którym gra kilkoro dzieci, w tle szpaler drzew.Warsztaty, zajęcia sportowe, koncerty – w tegoroczne wakacje w Poznaniu nudy nie będzie. Aby ułatwić mieszkańcom stolicy Wielkopolski wybór, przygotowano specjalną stronę: Lato w mieście, która zbiera najważniejsze wydarzenia. Można na niej znaleźć również adresy kąpielisk.

Wkrótce rozpoczną się wakacje – na mieszkańców i mieszkanki Poznania czeka w mieście wiele atrakcji, które pozwolą aktywnie zagospodarować wolny czas. Propozycje dla poznaniaków i ich gości spędzających lato w stolicy Wielkopolski zostały zebrane na miejskiej stronie internetowej Lato w mieście:

Znajduje się tam bogata oferta warsztatów, zabaw sportowych dla dzieci i młodzieży. Wśród prezentowanych propozycji są zarówno bezpłatne zajęcia organizowane i współfinansowane przez Miasto, jak i komercyjne. Ich tematyka jest różnorodna – to zabawy i zajęcia językowe, kulinarne, taneczne, przyrodnicze i sportowe, zlokalizowane we wszystkich rejonach Poznania. Można tam również znaleźć wydarzenia przygotowywane przez CK Zamek, które co roku cieszą się dużą popularnością.

Ciekawą propozycję stanowią też sobotnie bezpłatne wycieczki po Trakcie Królewsko-Cesarskim i niedzielne bezpłatne spacery po Wildzie z przewodnikiem. Miłośnicy fotografii mogą wziąć udział w konkursach fotograficznych organizowanych przez Palmiarnię Poznańską i Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska. Wszystkim spragnionym po miesiącach pandemii koncertów na świeżym powietrzu z pomocą przyjdzie zakładka „Kultura na lato”, gdzie prezentowane są koncerty w parku Starego Browaru, imprezy na Szelągu, nad Rusałką, propozycje Estrady Poznańskiej, czy KontenerART. Dodatkowo strona przedstawia również kąpieliska w Poznaniu i okolicy.

Bogata oferta propozycji jest wciąż uzupełniana o nowe, napływające na bieżąco zgłoszenia.