Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Plakat Lata z Estradą. Na pierwszym planie, na zielonej trawie widać postać uprawiającą jogę, jeżdżącą na rowerze, grająca w piłkę, sprzątającą trawnik. Na drugim planie - panorama miasta, widać bloki, tramwaj przejeżdżający przez most, rzeką płynie mężczyzna w kajaku. Spektakle teatralne, koncerty, seanse kina plenerowego – to wszystko czeka na mieszkańców 9 poznańskich osiedli w ramach kolejnej edycji letniego projektu Estrady Poznańskiej. Hasłem wydarzenia ponownie będzie „Kultura w klimacie”.

W tym roku Lato z Estradą to aż 60 bezpłatnych familijnych imprez plenerowych, które odbywać się będą od 3 lipca do 12 września. Po raz kolejny tematem przewodnim jest ochrona klimatu i troska o środowisko naturalne.

Lato z Estradą 2021 zawita na terenie 9 osiedli. Wydarzenia będą odbywać się cyklicznie w wybrane dni tygodnia. Szczepankowo-Spławie-Krzesinki (wtorki), Starołęka-Minikowo-Marlewo (wtorki), Świerczewo (środy), Fabianowo-Kotowo (środy), Piątkowo (czwartki), Strzeszyn (czwartki), Kiekrz (piątki), Piątkowo Północ (piątki), Antoninek-Zieliniec-Kobylepole (weekendy).

Na poznańskich fyrtlach odbędą się aż 33 spektakle teatralne, 23 koncerty i 4 seanse kina plenerowego. Tegorocznej odsłonie towarzyszyć będzie specjalna internetowa publikacja proekologiczna oraz stworzona z ekologicznych materiałów familijna gra planszowa.

Lato z Estradą realizowane jest przy współpracy z Radami Osiedli, spółdzielniami mieszkaniowymi, placówkami oświatowymi i innymi instytucjami oraz organizacjami lokalnymi.

Szczegółowy program oraz informacje na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas wydarzeń można znaleźć na stronie: