Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Lekcje gry na fortepianie: poziom początkujący lub średnio zaawansowany

12.11.2023

 

Grafika artykułu: zdjęcie przedstawia zajęcia z nauki gry na fortepianie, seniorki i seniorzy siedzą w dwóch kolumnach przy elektronicznych instrumentach, mają słuchawki na uszach, ich wzrok skierowany jest na nuty.
Fot. z archiwum Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego

Akademicka Agencja Artystyczna wraz z Fundacją Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego zaprasza seniorki i seniorów do uczestnictwa w grupowych lekcjach gry na fortepianie. Kurs poprowadzi Nikodem Wojciechowski, pianista i pedagog.

Metoda grupowego nauczania gry na fortepianie pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Kurs obejmuje 10 spotkań w ośmioosobowej grupie. Jedna lekcja trwa 60 minut, a jej koszt to 35 zł. Zajęcia będą się odbywały w siedzibie Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego, przy ul. Św. Marcin 87.

Uczestnicy nauczą się popularnych i przystępnych utworów, odpowiednich dla osób dorosłych na poziomie początkującym lub średnio zaawansowanym. Nauka gry na fortepianie to m.in. świetna okazja do integracji, poprawy koordynacji ruchowej (ręka-oko), funkcji poznawczych, a także element profilaktyki przeciwdziałania demencji i depresji.

Liczba miejsc ograniczona. Lekcje rozpoczynają się w listopadzie 2023 roku, a kończą w lutym 2024 roku. Opłatę za kurs można wnosić w dwóch ratach.

Szczegółowe informacje i zapisy: