Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Plakat reklamujący wydarzenie "Letni Święty Marcin". Poziome paski w kolorach: pomarańczowym, żółtym, fioletowym, różowym, granatowym, a na nich nazwa wydarzenia w kolorze białym. Na żółtych paskach bordowe kropki i data.Koncerty, spektakle, potańcówki, gry, opowieści o poznańskich legendach — to wszystko czekać będzie w weekend na Świętym Marcinie. Reprezentacyjna ulica Poznania na dwa dni zmieni się w deptak pełen atrakcji. 

15 i 16 czerwca w przestrzeni ulicy Święty Marcin na poznanianki i poznaniaków czekać będą liczne atrakcje — każdy znajdzie tam coś dla siebie. Podczas Targu Rzemieślniczego na stoiskach z rękodziełem będzie można kupić pachnące świece sojowe, torby, ceramikę, ręcznie malowane notesy, zabawki dla dzieci, a nawet biżuterię i ubrania.

Ulica wypełni się też stoiskami z jedzeniem — na targu kulinarnym będzie można m.in. posmakować serów z całej Europy, kupić oliwki greckie, bloki czekoladowe i miody. Święty Marcin jest patronem winiarzy — nie zabraknie więc przedstawicieli lokalnych winnic, którzy zaprezentują swoje wyroby. Specjalną ofertę na tę okazję przygotują również znajdujące się na tej ulicy lokale.

Wiele atrakcji czekać będzie na dzieci — zaplanowano animacje taneczne, malowanie twarzy i brokatowe tatuaże. Będzie można spróbować swoich sił, rozwiązując zagadki i szyfry, poukładać klocki w strefie Lego, sprawdzić, z czym wiąże się strefa dziennikarza i obejrzeć pokaz magii. Wyjątkową propozycją będzie „Bąbel Bimba — Kindernalia” – czyli poznański tramwaj, który na dwa dni zyska nowe życie. Dzieci, które wejdą do pojazdu, będą mogły poczuć się jak małe podróżniczki i podróżnicy.

W sobotę pod Alfami stanie scena koncertowa, na której przez dwa dni będzie można wysłuchać koncertów wielu lokalnych artystów i zespołów.

Wydarzenie odbędzie się 15-16 czerwca na ul. Św. Marcin pomiędzy ul. Gwarną a Ratajczaka,  w godz. 12.00-22.00 (sobota) oraz 12.00- 18.00 (niedziela).

Letni Święty Marcin realizowany jest w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji dla miasta Poznania, z budżetu Miasta Poznania. Jego organizatorem jest Fundacja Pokolenie 2020 w ramach Koalicji Św. Marcin.

Więcej informacji i program można znaleźć na stronie wydarzenia.

Źródło: poznan.pl