Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Lipiec w Domu Breatnii

01.7.2021

Archiwalne zdjęcie Paryża - przed witryną sklepową stoją paryżanki i paryżanie. W lipcu Dom Bretanii zaplanował wiele ciekawych propozycji kulturalnych, które będą miały miejsce już poza siecią.

W czwartek 1 lipca w Kinie Muza odbędzie się miniprzegląd filmów fabularnych bretońskiego reżysera Stéphane’a Brizé (godz. 18.00 – „Miara człowieka”, godz. 20.00 – „Historia pewnego życia”) W ramach Przyzwoicie Taniego Czwartku z filmami Stéphana Brizé będzie można zobaczyć 2 filmy.

W piątek 2 lipca o godz. 18.00 w Domu Bretanii odbędzie się wernisaż wystawy fotografii „Faceless”  – z udziałem fotografa Fabrice’a Picarda.

W środę 7 lipca w Domu Bretanii odbędzie się darmowa projekcja filmu pt. „400 batów” w reż. François Truffaut, jednego z czołowych przedstawicieli Nowej Fali. A 14 lipca, w dniu francuskiego święta narodowego o godz.18.00 w Pałacu Działyńskich odbędzie się wykład Françoise Le Goaziou, francuskiej historyczki, przewodniczącej Misji Bretońskiej w Paryżu „Paryż – największe miasto bretońskie?”.

Szczegółowe informacje na temat wydarzeń:

Ponadto osoby muzykujące amatorsko, ale posługujące się swobodnie swoimi instrumentami takimi jak flażolet, flet, skrzypce, akordeon, dudy, instrumenty perkusyjne itp., moga zapisywac sie do udziału XXII Międzynarodowych Warsztatów Flażoletowych, które odbędą się w Domu Bretanii w dniach 16-20 sierpnia i które poprowadzi w tym roku Anne Girard-Esposito (Francja/Irlandia).

Kontakt:

Dom Bretanii
Stary Rynek 37
tel. 61 851 68 51