Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Listopadowa Gazeta Senior jest już dostępna!

27.10.2021

Zrzut pierwszej strony październikowej Gazety Senior. Na górze szaro-czerwony tytuł miesięcznika, pod nim tytuły wybranych artykułów, w tle zdjęcie Jacka Cygana. Listopad to czas, kiedy jesienne chłody i długie wieczory rozgoszczą się na dobre. Gazeta prezentuje sposoby, aby w dobrej formie fizycznej i psychicznej powitać kolejny rok. 

W najnowszym wydaniu m.in.:

Dla kogo warto pisać? Na to pytanie odpowiada Jacek Cygan, który jest autorem nie tylko słów do wielkich hitów, więcej zdradza w rozmowie z Andrzejem Wiśniewskim.

Że warto pisać i że sztuka to nie najtrudniejsza, spróbuje przekonać czytelników pisarka, autorka sagi wiejskiej, Kasia Bulicz-Kasprzak w odcinkowym kursie pisarskim.

Historia niezwykła

“Z Borysławia przez Nową Rudę do Paryża” to chwytająca za serce historia przyjaciółek, dziś seniorek, a jedną z nich jest Krystyna Ziętak, felietonistka “Gazety Senior”. Trzeba to przeczytać, ponieważ brakuje słów, aby to opisać.

Prawo i finanse

Gazeta przygląda się emeryturom w Polsce, Europie i na świecie. Rozkłada na czynniki pierwsze różnice pomiędzy zasiłkiem a dodatkiem pielęgnacyjnym, które są bardzo często mylone. Zagląda do praw przysługujących poszkodowanym konsumentom, szczególnie tym, którym zawieszono karnety i inne subskrypcje w czasie lockdownu. A w kolejnym odcinku cyklu prowadzonego przez Notariuszy Izby Notarialnej znaleźć można informacje m.in. na temat tego, co powinno i co może być objęte treścią testamentu.

Seniorzy rozmawiają o seksie

Jak rozmawiać o “tych sprawach”… To niełatwa dziedzina, po której oprowadzają Klaudia Latosik i Olga Żukowicz. Krok po kroku, podpowiadają, jak zacząć, co mówić, aby zostać dobrze zrozumianą/nym oraz wskazują błędy, które popełniamy najczęściej.

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Czerwone i Czarne Gazeta publikuje fragment najnowszej książki prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza pt. “Jak nie zostać moim pacjentem”.

Elektroniczne wydanie gazety znaleźć można tutaj:

Więcej informacji znaleźć można na stronie Gazety Senior.

Kolejny numer Gazety Senior ukaże się 24 listopada.