Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Listopadowe Ósmeki: program wydarzeń w Teatrze Ósmego Dnia

15.11.2022

W listopadzie Teatr Ósmego Dnia świętować będzie 30-lecie swojej działalności – w programie jubileuszu spektakle i bardzo ciekawe rozmowy z artystami i aktywistami. Bilety dla seniorów na wszystkie wydarzenia w cenie 10 zł.

Grafika artykułu: Na szarym tle szare profile ludzkie, na każdym z nich czarne i czerwone pole zakrywające oczy i usta - ma przypominać cyfrę osiem. Po prawej stronie, wzdłuż krótkiego brzegu grafiki szary napis: "Teatr Ósmego Dnia". Wydarzenia w ramach jubileuszu „30 lat ośrodka Teatru Ósmego Dnia”:

16 listopada

  • godz. 18.00 – pokaz spektaklu „Allegro Agitate”

Przedstawienie o podróży w głąb siebie – przez przestrzeń duchową, ale i przez tę realną, geograficzną. Twórcy spektaklu chcą podzielić się tym, czego doświadczyli: pokorą wobec świata, fascynacją i zachwytem odległymi kulturami, lecz także otwarciem na innych ludzi i ich dramaty.

  • godz. 19.30 – rozmowa: „Czy należy bać się Rosji? – spotkanie po 30 latach”

To co dzieje się w Ukrainie stwarza nowe pytania: na ile powinniśmy się Rosji bać, a na ile szukać i wspierać ludzi, którzy się temu wszystkiemu przeciwstawiają, często ryzykując swoje życie?

17  listopada

  • godz. 19.00 – rozmowa: „Sztuka i aktywizm”

Jaka jest rola teatru w budowaniu wspólnot, szczególnie w małych miejscowościach? Jak działają, jaką mają misję teatry alternatywne? Czy potrzebują ochrony? Rozmowa o aktywistycznej roli artystów, ich zaangażowaniu społecznym i sztuce, która nie jest obojętna na rzeczywistość.

18 listopada

  • godz. 19.00 – rozmowa: „Co łączy pokolenia?” i pokaz kolażu Joanny Helander i Bo Pressona

Ośrodek Teatru Ósmego Dnia od samego początku tworzy atmosferę, klimat który buduje mosty między pokoleniami.  Przez lata, oprócz działań teatralnych, w Ośrodku odbywało się wiele spotkań, dyskusji, seminariów i jest to jedna ze specyficznych cech tego miejsca. Przychodzili tu młodzi ludzie, którzy stawiali sobie i światu skomplikowane pytania.

19 listopada

Świętowanie

  • godz. 18.00 – pokaz spektaklu „Allegro Agitate”
  • godz. 19.30 – spotkanie z artystami Teatru Ósmego Dnia

Pozostałe wydarzenia:

25-26 listopada, godz. 19.00

Human Re-erection

Kilkaset, może nawet kilka tysięcy lat po zagładzie ludzkości. W ostatnim działającym automatycznym laboratorium lekko już zwariowana SI próbuje odbudować gatunek ludzki. Przed nami kolejna próba. Próba numer 311792. Jesteście gotowi? Gotowe? Monodram w wykonaniu poznańskiego aktora Filipa Pietrowicza, zrealizowany we współpracy z dramatopisarzem i reżyserem Kubą Kapralem

Szczegóły: