Konkurs z okazji 100-lecia Lecha Poznań

Grafika artykułu: grafika przedstawiające czarno-białe zdjęcie sprzed kilkudziesięciu lat, na nim piłkarze Lecha Poznań, w tle widownia pełna kibiców, na pierwszym planie piłkarz wyróżniony sepią.
Fot. UMP

Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza do udziału w konkursie pod hasłem „W górę serca. Opowiadania na 100-lecie Lecha Poznań”. Organizatorzy na opowiadania których głównym wątkiem będzie historia lub współczesność klubu ze stolicy Wielkopolski czekają do 14 kwietnia.

Najlepsze opowiadania zostaną nagrodzone. Zwycięzca otrzyma 3 tysiące złotych, a laureaci 2. i 3. miejsca odpowiednio 2 tysiące i 1 tysiąc złotych. Przyznanych zostanie też 5 wyróżnień po 500 zł każde. Wszystkie nagrodzone utwory znajdą się w pokonkursowej antologii, którą Wydawnictwo Miejskie Posnania opublikuje w tym roku. Mogą to być opowiadania rodem ze świata fantastyki, z kryminalną zagadką w tle albo na kanwie wielkiego uczucia, może uda się wpleść własne wspomnienia, a nawet wielką historię.

Opowiadania o objętości od 20 do 30 tysięcy znaków należy nadsyłać do 14 kwietnia na adres: konkurs.lech.poznan@wm.poznan.pl.

Wydawnictwo zastrzega, że nie będą rozpatrywane teksty należące do gatunku literatury dziecięcej, felietony, eseje, prace naukowe, popularnonaukowe, utwory poetyckie i dramatyczne, komiksy, scenariusze.

Szczegółowe informacje oraz regulamin znajdują się w zakładce Wydawnictwo Miejskie Posnania/Konkursy i plebiscyty.

Organizator Konkursu: Wydawnictwo Miejskie Posnania, we współpracy z KKS Lech Poznań.

Źródło: www.poznan.pl