Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Lutowe wydanie otwiera rozmowa z Andrzejem Wiśniewskim, redaktorem rubryki kulturalnej Gazety Senior. Miesięcznik prezentuje jego wokalne oblicze, a pretekstem ku temu jest jego udział w 4. edycji programu The Voice Senior. 

Grafika artykułu: Zrzut pierwszej strony lutowej Gazety Senior. Na górze szaro-czerwony tytuł miesięcznika, pod nim tytuły wybranych artykułów, w tle zdjęcie Andrzeja Wiśniewskiego, na nim czarny napis: "Nasz człowiek w The Voice Senior". Nie zabraknie finansowych tematów, m.in. aktualnych informacji dotyczących marcowej waloryzacji i obowiązkowego zestawienia kwot czy aktualności na temat ulg, w tym ulg na leki, które pochłaniają zawsze sporą część senioralnego budżetu.

Andrzej Wasilewski pisze o zmieniających się potrzebach i oczekiwaniach seniorów. W Gazecie można znaleźć również relację z IV Kongresu Ogólnopolskiej Federacji Rad Seniorów.

Miesięcznik porusza też temat przemocy wobec osób starszych oraz prezentuje nowe narzędzie do przeciwdziałania jej.

W rubryce psychologia dr Jadwiga Kwiek wyjaśnia, skąd się bierze nadwrażliwość emocjonalna, a Klaudia Latosik i Olga Żukowicz radzą, co zrobić, jeśli mężczyzna nie ma ochoty na seks.

Elektroniczne wydanie gazety znaleźć można tutaj:

Więcej informacji znaleźć można na stronie Gazety Senior.

Kolejny numer Gazety Senior ukaże się 1 marca.