Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Plakat przedstawia seniora w niebieskiej koszulce z kijkami do nordic walking. W tle niebo i trawa. W maju Fundacja Serdecznik oraz Projekt Fifna zapraszają seniorki i seniorów do rozwijania swoich pasji i zdobywania nowych umiejętności, oraz wiedzy. W programie m.in. gra w planszówki i warsztaty twórczego pisania.

Harmonogram wydarzeń:

Warsztat Twórczego Pisania

  • 13 maja, godz. 11.00

Na tych warsztatach uczestnicy będą pisać fraszki. Nie jest wymagane doświadczenie, aby dobrze się bawić przy żartobliwych tekstach.

Twój Wieczór Literacki

  • 18 maja, godz. 16.00

Główną Bohaterką spotkania będzie Kalina Izabela Zioła, znana poznańska Poetka, krytyk literacki, tłumacz. Zaprezentuje swoje wiersze w interpretacji własnej. Oprawę muzyczną zapewni poznański bard Tomasz Bateńczuk.

Poranek Seniora w Fifnej: Gra-MY!

  • 20 maja, godz. 11.00

Spotkanie poświęcone grą w gry planszowe. Uczestnicy mogą przynieść swoje ulubione i nauczyć zasad pozostałych graczy.

Spacer nad Wartę

  • 22 i 29 maja, godz. 10.00
  • zbiórka: Projekt Fifna, ul. Sienkiewicza 20

Po zbiórce nastąpi przejazd tramwajem na ulicę Przełajową, gdzie rozpocznie się spacer nad Wartę. Można wziąć ze sobą kijki (nie jest to warunek konieczny). W trakcie spaceru sa przewidziane lekkie ćwiczenia. Spacer dla osób początkujących. Czas trwania spaceru około 60 minut. Bilety tramwajowe we własnym zakresie.

Poranek Seniora w Fifnej: Warsztat Rękodzieła

  • 27 maja, godz. 11.00

Warsztaty z neurografiki. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, czym jest neurografika, do czego służy, a także będzie możliwość wzięcia udziału w zajęciach praktycznych.

Wstęp na wszystkie spotkania kosztuje 5 złotych. Kawa / herbata dodatkowe 5 złotych. Nie obowiązują zapisy. Wydarzenia odbywają się w Projekcie Fifna, ul. Sienkiewicza 20.

Szczegóły: