Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Majowe Ósemki: program wydarzeń w Teatrze Ósmego Dnia

07.5.2024

Grafika artykułu: Na szarym tle szare profile ludzkie, na każdym z nich czarne i czerwone pole zakrywające oczy i usta - ma przypominać cyfrę osiem. Po prawej stronie, wzdłuż krótkiego brzegu grafiki szary napis: "Teatr Ósmego Dnia". Teatr Ósmego Dnia zaprasza na wydarzenia organizowane w maju. Wśród nich spektakl o macierzyństwie i kobiecości. 

Harmonogram majowych wydarzeń:

Wieczór dorosłych

  • 15 maja, godz. 19.00
  • bilet senioralny: 10 zł

Spektakle w ramach Alternatywnej Szkoły Teatru – to projekt, podczas którego artyści Teatru Ósmego Dnia prowadzą regularne, cotygodniowe warsztaty z młodzieżą i dorosłymi.

Łoo! Matko!

  • 24 maja, godz. 19.00 i 25 maja, 17.00
  • bilet senioralny: 10 zł

Czy świeżo upieczona mama ma prawo cieszyć się życiem, dbać o siebie tak samo jak o swoje dziecko? Czy może nie mieć ochoty na seks albo nie chcieć przyjąć nieproszonych rad teściowej i ciotki? Czy współczesna mama jest w stanie sprostać wszystkim wymaganiom wykreowanym przez otoczenie? Twórczyniami przedstawienia są młode mamy: Magdalena Banachowicz i Kinga Rybarczyk.  Spektakl ma na celu wspierać kobiety, uwrażliwiać społeczeństwo na potrzeby młodych mam, mierzyć się ze stereotypami i mitami na temat macierzyństwa, przypominać o depresji poporodowej i promować zdrowie psychiczne przyszłych i obecnych mam.

Szczegóły: