Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

W maju Teatr Ósmego Dnia zaprasza na jubileusz 10-lecia istnienia grupy Circus Ferus, który odbędzie się w dniach 11-13 maja. Oprócz tego będzie okazja do wzięcia udziału w dyskusji na temat sztuki ulicznej. Motywem przewodnim kolejnej debaty o przyszłości będzie pytanie: „Czy światu grozi głód?”. Bilety dla seniorów na wszystkie wydarzenia w cenie 10 zł.

Grafika artykułu: Na szarym tle szare profile ludzkie, na każdym z nich czarne i czerwone pole zakrywające oczy i usta - ma przypominać cyfrę osiem. Po prawej stronie, wzdłuż krótkiego brzegu grafiki szary napis: "Teatr Ósmego Dnia". 

Harmonogram majowych wydarzeń:

11 maja, godz. 19.00

Spektakl „Rodzina”, Circus Ferus

Mimo głębokich przemian, jakim podlega rodzina w ostatnich dekadach, instytucja ta nadal pozostaje podstawową komórką społeczną, w dużej mierze decydującą o tym, kim jesteśmy jako ludzie i jako społeczeństwo.

12 maja, godz. 19.00

Spektakl „Ostatni spektakl”, Circus Ferus

Grupa po raz pierwszy zabrała się za swój ostatni spektakl. Być może spektakl. Być może ostatni. Ostatni? Spektakl. Grupa?

13 maja, godz. 19.00

Spektakl „Mob”, premiera, Circus Ferus

Mob to termin stosowany w grach, który oznacza przeciwnika kontrolowanego przez sztuczną inteligencję. Od postaci neutralnych moby różnią się tym, że pojawiają się w grze przede wszystkim po to, by zostać zabitymi przez gracza, który otrzymuje w zamian punkty doświadczenia lub loot. Nie można więc z nimi rozmawiać ani tym bardziej handlować czy wykonywać dla nich zadań. Mob znaczy także: człowiek za burtą (man overboard).

Po premierze odbędzie się spotkanie z artystami i artystkami związanymi z grupą Circus Ferus połączone z bankietem, pokazem multimedialnym i niespodzianką.

18 maja, godz. 19.00

„Proch. Wokół Street Artu”

Dyskusja z udziałem prof. Jacka Adamczaka i dr. Miłosza Margańskiego (UAP) oraz spotkanie autorskie z Pawłem Kwiatkowskim, autorem książki „Street Art Polska”. Spotkanie, podczas którego zostanie zaprezentowana twórczość Roberta „Tonego” Procha (1986-2019), polskiego autora graffiti i murali oraz twórcy filmów animowanych. Dodatkowo zostanie zaprezentowana wystawa prac artysty oraz film dokumentalny Kuby Goździewicza i Bartka Eidera „PROCH”, opowiadający o jego życiu i twórczości.

26 maja, godz. 19.00

Debaty o przyszłości: „Kultura. Ekonomia. Społeczeństwo”

„Czy światu grozi głód?” – dyskusja wokół książki Mike Davisa „Późnowiktoriański holokaust. Głód, El Nino i tworzenie Trzeciego Świata” z udziałem Przemysława Wielgosza i innych gości.

Uwaga!

Bilety dla seniorów na wszystkie wydarzenia w cenie 10 zł.

Szczegóły: