Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum
Grafika artykułu: zdjęcie parkowej alejki, wzdłuż ścieżki wysokie drzewa z zielonymi liśćmi.
Fot. z archiwum Muzeum w Szreniawie

Muzeum w Szreniawie w maju przywita kwitnącym parkiem i ogrodem! Będzie można spacerować, odpoczywać, zwiedzać wystawy, nie zbraknie też ciekawych pokazów.

Dostępne wystawy czasowe:

  • „Chcesz mieć kości całe? Prowadź byka na drążku!” – Bezpieczna praca w gospodarstwach i zakładach pracy, wystawa dostępna od 28 kwietnia do 9 lipca,
  • „W co stroili się Glabiszowie? Co nieco o ubiorach w dwudziestoleciu międzywojennym” – wystawa dostępna od 30 maja do 18 czerwca.

Muzeum zaprasza także w weekendy, podczas których odbędą się pokazy:

  • 6-7 maja, godz. 12.00-16.00 – „Bezpieczny weekend” (oprowadzanie po wystawie, pokazy i warsztaty tematyczne);
  • 13-14 maja, godz. 12.00-16.00 – „Ogrodnicy w Szreniawie” (warsztaty wiosennego pikowania roślin);
  • 20-21 maja, godz. 12.00-16.00 – „Moda w Muzeum” (prezentacja wystawy „W co stroili się Glabiszowie?”, prezentacja strojów z lat międzywojennych i czasów PRL, pokaz haftu i szycia oraz zdobienia odzieży przez twórczynie ludowe).

Dodatkowo 28 maja odbędzie się Festyn Zielonoświątkowy, w ramach którego zostaną przygotowane pokazy pracy artystów ludowych, będzie możliwość zapoznania się z tradycyjną kuchnią i wyrobami lokalnych producentów żywności oraz wziąć udział w ofercie warsztatowej.

Uwaga!

Cena biletu ulgowego dla seniorów – 14 zł. Istnieje możliwość zamówienia posiłku w karczmie.

Do Muzeum można dojechać pociągiem Kolei Wielkopolskich z Dworca Głównego i przystanku „Dębiec” (podróż trwa ok. 20 min, budynek dworca w Szreniawie znajduje się bardzo blisko wejścia do Muzeum) lub autobusami linii nr 703, 705 i 707 (wyjazd z Górczyna, dojazd do Szreniawy zabierze ok. 20 min, dojście do Muzeum – 5 min).

Szczegóły: