Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Majowy „Senioralny Poznań” już jest!

29.4.2021

Grafika przedstawia pierwszą stronę gazety. U góry - duży czerwono-czarny napis "Senioralny Poznań". Pod nim - artykuł "Czym jest dla Ciebie miasto Poznań?" oraz dwa zdjęcia - jedno przestawia dachy poznańskich kamienic, drugie - osoby siedzące przy stole, obok których stoi mężczyzna grający na akordeonie. Ukazał się majowy numer miesięcznika informacyjnego skierowanego do poznańskich seniorek i seniorów. „Senioralny Poznań” wydawany jest przez Wydawnictwo Miejskie Posnania we współpracy z Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Miejską Radą Seniorów – w wersji papierowej i elektronicznej.

W najnowszym wydaniu miesięcznika można m.in. przeczytać o konkursie „Czym jest dla Ciebie Miasto Poznań?” oraz wywiad ze współzałożycielką Szkoły Podstawowej „Łejery” – Elżbietą Drygas, przygotowany przez Miejską Radę Seniorów. Jest też sporo praktycznych informacji na temat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.

W Tytce Seniora jak zwykle sporo propozycji na majowe dni. Tytka podpowie też, jak zadać o zdrowie, bezpieczeństwo, ale też gdzie i w jaki sposób nabywać kompetencji cyfrowych. Jest też propozycja dla tych, którzy lubią dzielić się swoimi wspomnieniami oraz mieszkańców Starego Miasta poszukujących klubu seniora.

Gazeta dostępna jest m.in. przed wejściem do Centrum Inicjatyw Senioralnych przy ul. Mielżyńskiego 24 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00).

Lista punktów dystrybucji gazety:

Senioralny Poznań: dystrybucja

Kwietniowe wydanie gazety w wersji elektronicznej dostępne jest tutaj:

Senioralny Poznań: maj 2021