Majowy Senioralny Poznań w wersji elektronicznej

Ukazał się majowy numer miesięcznika informacyjnego skierowanego do poznańskich seniorek i seniorów. „Senioralny Poznań” wydawany jest przez Wydawnictwo Miejskie Posnania we współpracy z Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Miejską Radą Seniorów.

Majowe wydanie w dużej mierze poświęcone zostało tematom związanym z epidemią koronawirusa. Można w nim przeczytać wywiad z psycholożką Marią Sitarską o tym, jak radzić sobie z lękiem, stresem i wszelkimi obawami podczas epidemii, a także rozmowę z dietetyczką Martą Lewandowicz. Na łamach Tytki Seniora sporo informacji na temat miejskich usług pomocowych, dedykowanych seniorom, podpowiedzi gdzie szukać wsparcia psychologicznego, jak zdalnie załatwić sprawy w urzędzie czy otrzymać e-receptę, ale też propozycje na aktywne i kreatywne spędzenie czasu w domu.

Jak zwykle nie zabrakło również tematów, które umilą najbliższe dni - w majowym wydaniu wywiad ze znanym lekarzem - prof. Jackiem Juszczykiem oraz tekst o tym, jak poznańskie instytucje kulturalne radzą sobie w czasie epidemii, zachęcając do wirtualnych poszukiwań.

UWAGA!

W związku z epidemią koronawirusa ogromna większość punktów, do których trafia gazeta jest nieczynna, a tym samym niemożliwe jest przeprowadzenie dystrybucji. Redakcja podjęła decyzję, aby ten numer wydać tylko w wersji elektronicznej.

Majowe wydanie gazety w wersji elektronicznej dostępne jest tu:

Senioralny Poznań - maj

Szczegółowe informacje na temat „Senioralnego Poznania” oraz archiwalne wydania miesięcznika znaleźć można tu:

SENIORALNY POZNAŃ