Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Najnowsze wydanie mapy rowerowej Poznania jest już dostępne. Pomoże ono zaplanować weekendową wycieczkę, znaleźć optymalną trasę przejazdu przez miasto czy też odkryć w nim nowe miejsca, do których można dotrzeć jednośladem.

Grafika artykułu: Zdjęcie mapy rowerowej przymocowanej do kierownicy roweru.Wszyscy rowerzyści poruszający się po Poznaniu mogą skorzystać z najnowszego wydania mapy. To praktyczny przewodnik po miejskiej infrastrukturze przeznaczonej dla jednośladów, trasach i popularnych miejscach wartych odwiedzenia na dwóch kółkach.

Awers mapy to szczegółowy plan całego Poznania, uwzględniający istniejące i budowane z myślą o jednośladach: drogi, ciągi pieszo-rowerowe, pasy i kontrapasy oraz drogi z dopuszczonym ruchem rowerowym. Można na nim znaleźć również ważniejsze przejazdy, lokalizację samoobsługowych stacji naprawy i Poznańskiego Roweru Miejskiego oraz oznakowane trasy. Natomiast na rewersie umieszczony został „Poradnik rowerzysty”, czyli zbiór przydatnych informacji dla poruszających się jednośladami. Opisane zostały w nim między innymi typy infrastruktury rowerowej, najważniejsze obowiązki cyklistów wynikające z przepisów ruchu drogowego czy też zbiór podpowiedzi, jak sprawnie poruszać się jednośladem po Poznaniu („Sprytne relacje”). Druga strona mapy to również przybliżone fragmenty planu miasta z popularnymi miejscami, takimi jak jezioro Maltańskie, lasek Marceliński czy rezerwat Meteoryt Morasko.

Mapa rowerowa Poznania 2022 jest dostępna bezpłatnie w siedzibie ZDM przy ul. Wilczak 17, w Centrum Informacji Kulturalnej przy ul. Ratajczaka 44 oraz w Centrum Informacji Turystycznej na Starym Rynku 59/60.

Można ją pobrać również w wersji elektronicznej (format jpg) ze strony ZDM – awers i rewers.

Źródło: www.poznan.pl