Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Marcowa Gazeta Senior jest już dostępna!

03.3.2023

Marcowy numer Gazety Senior zachęca do obejrzenia nowego programu z udziałem seniorów pt. „Seniora chatka dla 4-latka”. W ramach eksperymentu społecznego grupa mieszkańców domu spokojnej starości spędza czas z małymi dziećmi. Pomysł na program zrodził się w Wielkiej Brytanii i wywołał na wyspach niemałe poruszenie. 

Grafika artykułu: Zrzut pierwszej strony lutowej Gazety Senior. Na górze szaro-czerwony tytuł miesięcznika, pod nim tytuły wybranych artykułów, w tle zdjęcie seniorów i dzieci, wszyscy mają założone słuchawki na uszy. Gazeta przygląda się 13. emeryturze, która popłynie do seniorów z kwietniowymi wypłatami. Ostrzega też seniorów przed fake newsami i opisuje najnowsze nieprawdziwe historie obliczone na wyłudzenie pieniędzy od seniorów. Ponadto zmieniły się przepisy dotyczące sprzedaży na pokazach, wycieczkach oraz podczas wizyty domokrążcy.

Co jeszcze w numerze? Psycholog Jadwiga Kwiek wyjaśnia, jak działają na nas triggery. Izba Notarialna tłumaczy, czym jest ubezwłasnowolnienie i kiedy można je zastosować. Andrzej Wiśniewski przygląda się orkiestrom wojskowym, a Krystyna Ziętak Oldze Tokarczuk na swój nieoczywisty sposób.

Elektroniczne wydanie gazety znaleźć można tutaj:

Więcej informacji znaleźć można na stronie Gazety Senior.

Kolejny numer Gazety Senior ukaże się 29 marca.