Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grafika artykułu: plakat informacyjny na temat międzypokoleniowych podchodów. NA zielono-białych polach czrno-białe napisy.Zabawy w podchody chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Już niedługo będzie okazja, aby wcielić się w poszukiwaczy i na nowo odkryć uroki tej gry terenowej oraz samego Poznania. Fundacja „Młyn Wsparcia” zachęca dzieci i seniorów do udziału w podchodach międzypokoleniowych!

Zaproszenie kierowane jest zarówno do dzieci i młodzież w wieku 7-14 lat, jak i do seniorów. Dzieci razem z wolontariuszami, w tym z doświadczonym przewodnikiem i animatorami, zostaną zabrane na wyjątkowe spacery po terenie Starego Miasta. Wspólnie odkryją nieznane zakamarki okolicy oraz poznają interesujące
ciekawostki. Dodatkowo dzięki pracy zespołowej, postarają się odnaleźć ukryty skarb.

Seniorzy z kolei będą mieli okazję zostać wolontariuszami współprowadzącymi organizowane spacery dla dzieci i młodzieży. Nie trzeba się martwić o brak doświadczenia — organizatorzy zapewniają szkolenie wolontariackie. Wolontariusze mogą liczyć na podsumowanie działań podczas spotkania w kawiarni.

Spacery będą się odbywać w środy: 2 sierpnia, 16 sierpnia, 30 sierpnia. Zbiórka o godz. 11.00 w Fundacji „Młyn Wsparcia” przy ul. Mostowej 16. Spotkania są bezpłatne, obowiązują jednak zapisy pod numerem tel. 662 035 498.

Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Szczegóły: