Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Miejska zbiórka elektrośmieci na rzecz WOŚP

27.1.2023

Grafika artykułu: po lewej stronie plakat 31 edycji WOŚP "Żyj zdrowo w zdrowym świecie", po prawej napis "Gramy razem, to ekologiczne!", poniżej szczegółowe informacje i logotypy partnerów

Sprzęty elektroniczne i elektryczne towarzyszą nam na co dzień i uławiają wiele czynności. Stają się jednak problemem, kiedy przestają działać i trzeba je zutylizować. Najlepiej wyrzucić je do specjalnie do tego przeznaczonych pojemników lub oddać do wyznaczonych punktów, aby zostały one poddane recyklingowi.

Miasto Poznań zachęca, aby oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w najbliższym czasie. Elektrośmieci, które zostaną przekazane do recyklingu w terminie od 19 stycznia do 28 lutego, wezmą udział w jednej z akcji wspierających Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W ten sposób miasto zachęca nie tylko do wsparcia WOŚP, ale także do zadbania o środowisko i prawidłową segregację odpadów.

Dodatkowo podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 29 stycznia w pawilonie PCC (Poznań Congress Center) na Międzynarodowych Targach Poznańskich dostępne będą informacje o całym systemie zagospodarowania odpadów komunalnych. W programie wydarzenia także konkursy, łamigłówki i zabawy dla najmłodszych, a starsi odwiedzający będą mogli dowiedzieć się m.in., jak postępować z odpadami — np. co zrobić z żywymi choinkami.

Do elektroodpadów zaliczamy wielkogabarytowy sprzęt gospodarstwa domowego, np. pralki, zmywarki, lodówki, kuchenki, suszarki do ubrań, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne oraz małogabarytowy sprzęt gospodarstwa domowego, np. odkurzacze, tostery, żelazka, frytkownice, urządzenia do pielęgnacji włosów i ciała, wagi, laptopy, notebooki, myszki, komputery, telefony, radia, telewizory, kamery, wideo, sprzęt hi-fi, płyty CD/DVD.

Zużyty sprzęt można oddawać do pojemników na elektroodpady:

lub skorzystać z innych metod odbioru:

Zbiórka elektrośmieci organizowana jest przez Miasto Poznań wspólnie z Zakładem Zagospodarowania Odpadów, Palmiarnią Poznańską, Fundacją Odzyskaj Środowisko oraz Firmą MB Recycling.

Szczegóły: Miejska zbiórka elektrośmieci na rzecz WOŚP