Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum
Grafika artykułu: na czarno-białym zdjęciu kobieta przeprana za Egipcjankę, siedzi na tronie, podpiera dłonią brodę. 
Egiptomania, fot. Muzuem Archeologiczne w Poznaniu.

W czerwcu kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o…”, będzie się można również wybrać na ciekawe wystawy. Rezerwat archeologiczny na Ostrwie Tumskim zaprasza na wydarzenia w ramach obchodów Dni Patronów Miasta.

Oferta w czerwcu:

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu (Pałacu Górków, ul. Wodna 27)

Muzeum zaprasza na kolejny wykład dla seniorów z cyklu „Porozmawiajmy o…” pt. „Sztuka w sztuce. Inspiracje egipskie w sztuce nowożytnej (Art déco , sztuka użytkowa, film przedwojenny)”, który odbędzie się  21 czerwca o godz. 12.00 (wstęp wolny, szczegóły: tel. 61 628 55 53).

Od 15 czerwca w muzeum dostępna będzie wystawa prezentująca nieznane zabytki z okresu awarskiego z jego zbiorów, od 10 czerwca warto zajrzeć również na dziedziniec Pałacu Górków, gdzie z kolei prezentowana będzie wystawa „Dziedziny pocieszające” z pracami Anny Bednarczuk o rozmaitej tematyce, dla której główną fascynacją pozostaje tkanina artystyczna (bilety na wystawy: 10/6 zł).

Szczegóły:

Rezerwat Archeologiczny Genius Loci (ul. Posadzego 3)

Na ciekawe wystawy zaprasza również Rezerwat. Od 4 czerwca w pasażu nad murami bp. Jana Lubrańskiego dostępna będzie z kolei ekspozycja „Skarb srebrny z Łącznego Młyna” z cyklu „Wystawy jednego zabytku” – kolejna odsłona ekspozycji dotyczyć będzie ozdób i monet srebrnych z Łącznego Młyna (bilety: 10/6 zł).

W dniach 25-26 czerwca Rezerwat zaprasza również na wydarzenia w ramach obchodów Dni Patronów Miasta – Świętego Piotra i Pawła. Z okazji imienin miasta będzie można odwiedzić miejsca, w których wszystko się zaczęło i przyjrzeć się reliktom najstarszej części Poznania. Program wybranych wydarzeń:

25 czerwca

  • godz. 14.00 – zwiedzanie z archeologiem ekspozycji stałej i czasowej w Rezerwacie Archeologicznym Genius loci,
  • godz. 16.00 – zwiedzanie z archeologiem kościoła NMP i ekspozycji palatium Mieszka I,
  • godz. 11.00-17.00 – gra terenowa dla rodzin;

26 czerwca

  • godz. 12.00 – spacery wirtualne „Ostrów Tumski w Poznaniu w X-XI w i XVI w. (spotkanie w Rezerwacie).

Wstęp bezpłatny na wszystkie wydarzenia, obowiązują zapisy: tel. 61 852 21 67, rezerwat@muzarp.poznan.pl.

Szczegóły: